نخستین نشست هم‌اندیشی جوانان شهرستان بمپور برگزار شد

زاهدان- ایرنا- نخستین نشست هم‌اندیشی جوانان بمپور در جنوب سیستان و بلوچستان با حضور بخشدار مرکزی این شهرستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

بخشدار مرکزی بمپور روز پنجشنبه در این نشست اظهارداشت: این شهرستان دارای ظرفیت‌های گوناگونی در حوزه‌های مختلف از جمله کشاوری، صنایع دستی،صنعت گردشگری و مهمتر از همه ظرفیت جوانان نخبه است که باید زمینه استفاده از این ظرفیت‌ها در دستورکار مدیران و مسوولان قرار گیرد.

زینب علم همچنین از اقدامات موثر جوانان بمپوری دربرنامه‌های مبارزه با ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: از آنجاییکه این روزها ویروس کرونا زندگی همه انسان‌ها را با خطرات جدی مواجه کرده جوانان این شهرستان با فعالیت‌های گسترده از جمله مشارکت حداکثری با ستاد بحران اقدامات موثری انجام داده‌اند که قابل تقدیر است.

مسلم گمشادزهی به نمایندگی از قشر هنرمند بمپور در این نشست گفت: هنرمندان بمپوری در قالب طنز و تهیه کلیپ‌های آموزشی و اطلاع رسانی نقش بسزایی جهت شناسایی ویروس کرونا و نحوه برخورد شهروندان با این ویروس منحوس تهیه و در فضاهای مجازی منتشر کرده‌اند.

وی همچنین به مشکلات قشر هنرمندپرداخت و افزود: یکی از ظرفیت‌های جوانان این شهرستان در زمینه هنر و بازیگری است که نبود امکانات لازم  و حمایت نکردن از آنان مشکلاتی را برای این قشر ایجاد کرده است.

فریبا مهر پور یکی از بانوان هنرمند و سوزن دوز بمپوری به نمایندگی از بانوان اظهارداشت: یکی از ظرفیت‌های بانوان ظرفیت سوزن دورزی و صنایع  دستی است که توجه به این قشر از جامعه می‌تواند ضمن ایجاد اشتغالزایی و کار آفرینی گام موثری جهت معرفی شهرستان بمپور به قطب سوزن دوزی شود.

محمد آذریان یکی دیگر از جوانان بمپور با بیان اینکه جوانان می‌توانند در کنار مسوولان نقش بسزایی جهت پیشرفت و آبادانی داشته باشند عنوان کرد: جوانان این شهرستان آمادگی کامل جهت همراهی با مسوولان را در زمینه‌های مختلف دارند.

به گزارش ایرنا شهرستان بمپور در ۲۵ کیلومتری ایرانشهر و این شهرستان در فاصله ۳۴۰ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان و در مسیر ترانزیتی چابهار، زاهدان- میلک و چابهار - بم واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =