بیش از ۲۴ هزار سرپل‌ذهابی زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره بیمه تامین اجتماعی شعبه سرپل‌ذهاب گفت: ۲۴ هزار و ۶۸۷ نفر از جمعیت این شهرستان بیمه شده اصلی و تبعی زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و خدمات بیمه‌ای دریافت می‌کنند.

حیدر قدمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ۳۸۳ قالیباف، ۹۹۸ کارگران ساختمانی و یک هزار و ۸۹۱ بازنشسته نیز از مزایای بیمه ای این اداره برخوردار هستند.

وی اظهارداشت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در سه ماه اول نخست سال جاری خدمات این اداره به صورت غیرحضوری بوده که این با همکاری بیمه شدگان و مستمری بگیران زیرپوشش این اداره میسر شده است.

رییس تامین اجتماعی سرپل ذهاب گفت: درخواست تعویض دفترچه درمانی، دریافت سوابق بیمه ای، تقاضای بازرسی کارگاه، کسر اقساط حقوق بازنشستگان در بانک ها همگی از خدمات غیرحضوری این اداره در سه ماه نخست امسال بوده است.

 قدمی اضافه کرد: در مجموع در سه ماه گذشته ۲ هزار و ۲۰۴ فقره دفترچه درمان برای بیمه شدگان صادر و ۲۹۵ مورد بازرسی نیز از واحدهای زیرپوشش این اداره انجام شده است.

وی عنوان کرد : ثبت درخواست بازنشستگی، ثبت استراحت پزشکی بیمه شدگان و ده ها خدمات دیگر که به صورت غیرحضوری و بدون مراجعه به سازمان انجام می پذیرد  کمک قابل توجهی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در جامعه خواهد کرد.

 سرپل ذهاب غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.