فرماندار سلسله: نقش زنان در کنترل بیماری کرونا بسیار موثر است

خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله گفت: بار اصلی فرهنگ‌سازی و مقابله با بیماری کرونا در خانواده ها بر عهده زنان است.

به گزارش ایرنا، شریف خسروی روز پنجشنبه در اولین نشست فصلی کارگروه بانوان شهرستان سلسله با اشاره به مرخصی به بانوان شاغل دارای فرزندان زیر ۱۲ سال به منظور مراقبت بیشتر از اعضای خانواده در طول شیوع بیماری کرونا در شهرستان سلسله، اظهار داشت: اکنون نیز لازمه تداوم وضعیت کنترل بیماری، سنگربانی خوب بانوان در این زمینه است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان سلسله در ابتدای شیوع بیماری به عنوان کانون کرونا مطرح بود، افزود: با همراهی خوب مردم و زحمات مسئولان به نقطه ای رسیدیم که این شهرستان به عنوان الگوی موفقی برای سایر شهرها مطرح شد و این تنها با همراهی جمعی میسر شد.

وی با تاکید بر لزوم محدود کردن حضور خانواده در مراسمات شادی و عزاداری، افزود: این امر هم منجر به مدیریت هزینه های خانواده در شرایط کنونی شده و هم باعث می شود که زنجیره انتقال هرچه سریعتر قطع شود.

خسروی با اشاره به حضور موثر و نقش آفرینی بانوان در دوران دفاع مقدس، گفت: در مقابله با این بیماری همانگونه نقش شما هم موثر و پررنگ است بنابراین لازم است که تا ریشه کنی کامل ویروس همکاری و همراهی خود را با مسئولان حفظ و پروتکل های بهداشتی را هم در محیط کار و هم در محیط خانواده و اجتماع رعایت کنید. 

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار، بیان کرد: با تقویت و توانمندسازی وضعیت اقتصادی خانواده بهبود می یابد و آسیب های اجتماعی نیز کمتر می شود.

فرماندار سلسله با اشاره به اینکه سلامت خانواده در گرو سلامت جامعه است، افزود: هرچه حضور بانوان در عرصه های اجتماعی بیشتر شود، ایده های جدیدتری خلق خواهد شد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم زنان کارآفرین شوند تا در تامین حداقل های زندگی دچار مشکل نشوند، باید روحیه مطالبه گری و خودباوری بانوان تقویت شود تا حضور موثرتر، پررنگ تر و با برنامه تری در اجتماع داشته باشند.

عضو شورای شهر الشتر نیز در این نشست با تشریح برخی اقدامات انجام شده درخصوص مقابله با بیماری کرونا توسط شهرداری الشتر، عنوان کرد: با همکاری بسیج بانوان مسجد جامع شهرستان اقداماتی همچون گندزدایی اماکن عمومی، تهیه ماسک و بنرهای آموزشی صورت گرفت و از ظرفیت فضای مجازی نیز در راستای آگاه سازی خانواده ها درخصوص پیشگیری و کنترل ویروس بهره بردیم.

نجمه منظمی  با اشاره به استفاده از ظرفیت خیرین خارج استان و جلب مشارکت های آنان در ایام کرونا در شهرستان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه توانستیم با حمایت های خیرین خارج از استان، کمک های زیادی وارد شهرستان کرده و با شناسایی خانواده های نیازمند، آنها را به صورت منسجم توزیع نماییم. 

عضو شورای شهر الشتر با بیان اینکه زنان در همه جوامع نقش بسیاری کلیدی و پررنگی بازی می کنند، افزود: اکنون نقش بانوان در کارآفرینی، صنعت، آموزش، سیاست و مدیریت غیرقابل نکار است.

وی با اشاره به حضور زنان در پست های حساس و کلیدی سیاسی، بیان کرد: برای رسیدن به تعادل، برابری، رفع تبعیض ها و توسعه بهتر و کاملتر جامعه نیازمند آن هستیم که زنان بتوانند در فرآیند تصمیم گیری در سطوح گوناگون جامعه شرکت کنند.

منظمی افزود: با تکیه بر منابع دینی و اسوه های تاریخی موجود در جامعه اسلامی، زن می تواند در جایگاه واقعی خود قرار گرفته و از حقوق لازم برخوردار شود.

در این نشست بانوان رابط ادارات شهرستان، گزارشی از اقدامات انجام گرفته درخصوص مقابله با بیماری کرونا را در حوزه بانوان ارائه دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =