افزایش بیماران کرونایی در خراسان رضوی نگران کننده است

مشهد- ایرنا- نماینده تام‌الاختیار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان خراسان رضوی گفت: افزایش بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در مشهد و دیگر شهرستان‌های این استان نگران کننده است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز پنجشنبه به نقل از دکتر محمد حسین بحرینی در نشست قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا گزارش داد: باید روند پیشرفت بیماری به طور مستمر پایش و مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم به شکل مناسبی این بیماری را مدیریت کنیم.
وی افزود: در ابتدای شیوع بیماری کرونا تمامی مسوولان ارشد استان و مدیران سازمان‌ها و ادارات با دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شکل مناسبی همکاری و هماهنگی داشتند و این امر نقش موثر در مدیریت کرونا داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای کنترل و مواجهه مناسب با این بیماری و مدیریت هدفمند آن باید تمامی مسوولان، مدیران و نهادهای مختلف به همکاری خود ادامه دهند.
وی افزود: برای مقابله با این ویروس باید در حالت آماده باش بود و حتی لحظه‌ای نباید از این بیماری غافل شد.
دکتر بحرینی با اشاره به لزوم افزایش تست‌های غربالگری کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه ادامه داد: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت باید به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت ۲۵۰ تست کرونا انجام شود.
وی گفت: در حال حاضر روزانه ۶۰۰ تست کرونا از بیماران مشکوک در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام می‌شود در حالی که بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت این تعداد باید به یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ مورد افزایش یابد.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزون بر پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی را زیرپوشش دارد و بقیه جمعیت استان زیرپوشش پنج دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی گناباد، سبزوار، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۱۵ هزار و ۹۶ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۱۰ هزار و ۱۳۰ نفر رسیده است.

براساس این گزارش تاکنون ۱۷۵ هزار و ۱۰۳ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =