۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۵
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 83833677
۰ نفر

برچسب‌ها

۹۴هزار و ۹۰۷سند مالکیت در کرمان صادر شد

کرمان - ایرنا - مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از صدور  ۹۴ هزار و ۹۰۷ سند مالکیت کاداستر در این استان طی سال گذشته خبر داد.

علی محمودی روز پنجشنبه به مناسبت هفته قوه قضاییه در نشست خبری با بیان اینکه مساحت کل استان را  ۱۸ میلیون هکتار است که تعداد  ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار آن اراضی ملی است افزود: ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار تثبیت و تبدیل به کاداستری صادر شده است.
وی  گفت: از سال ۹۱ تاکنون از ۱۱۴ هزار پرونده، ۹۰ هزار پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با اشاره به ۲۲ هزار و ۳۵۲ مورد بازداشت املاک و  بیش از ۱۹ هزار رفع بازداشتی بیان داشت:  حدود ۸ هزار و ۲۲۸ تغییر ثبت شرکت‌ها، یکهزار و ۴۶۶ ثبت شرکت و ۱۶۸ مورد انحلال شرکت در این اداره کل انجام شده است.
محمودی با اشاره به ثبت اسناد مالکیت روستاها تصریح کرد: بنیاد مسکن به نمایندگی از روستاها اسناد آن‌ها را جمع‌آوری و در اختیار ثبت اسناد قرار داده و برای شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت به بنیاد مسکن تفویض اختیار می‌شود.
وی با بیان اینکه ثبت اسناد از ثبت سنتی وارد ثبت نوین شد گفت: در این راستان از ۲۱ واحد ثبتی سطح استان ۱۹ واحد اسناد خود را به صورت کامل اسکن و آرشیو پرونده‌های آن‌ها انجام شده و  از این تعداد ۶ واحد اوراق خود را بارگزاری کرده و دیگر گردش فیزیکی پرونده وجود ندارد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان ادامه داد: بر اساس ماده ۹ قانون جامع حدنگار همه دستگاه‌ها موظف شدند اطلاعات توصیفی املاک خود را طی مدت ۲ سال در اختیار ثبت اسناد قرار دهند و اسناد دفترچه‌ای را طی مدت پنج سال تبدیل به کاداستری کنند که این مهلت در سال ۹۸ تمام شده و دیگر خدمتی به دارندگان اسناد دفترچه‌ای نمی‌توانیم ارائه دهیم.
محمودی با اشاره به طرح شبکه ملی شمیم افزود: ۱۳ ایستگاه ثابت نقشه‌برداری در سطح استان داریم که همه دستگاه‌های دولتی می‌توانند رایگان از خدمات این شبکه استفاده کنند و ۱۰۴ کاربر معرفی و از این سامانه استفاده می‌کنند که تاکنون یک میلیون قطعه وارد شبکه شده که ۳۲۲ هزار قطعه تثبیت شده است.
وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته در سطح استان ۴۹۰ بازرسی از دفاتر اسناد رسمی انجام شده است گفت‌:  بیش از ۴۰۰ هزار سند در بازرسی‌ها مورد بررسی قرار گرفته است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان تصریح کرد: ۲۰۴ دفترخانه اسناد رسمی در استان وجود دارد که ۶۹۹ هزار و ۶۲۳ فقره سند رسمی در طول یک‌سال در سطح استان تنظیم کردند.
محمودی  به تعداد ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفتر طلاق و ثبت ۲۱ هزار و ۴۸۱ ازدواج و پنجهزار و ۶۹۶ طلاق در سال گذشته و  ۲۱ هزار و ۷۲۴ وقایع ازدواج و پنجهزار و ۶۱۰ طلاق در سال ۹۷ اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد ۸۹ شکایت از دفاتر اسناد رسمی و ۲۶ شکایت دفاتر ازدواج( کمتر از ۶شکایت دفاتر طلاق) در سال گذشته ثبت شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =