برخورد قضایی با حفاران مواریث فرهنگی در بیله‌سوار تشدید می‌شود

اردبیل- ایرنا- رییس دادگستری بیله‌سوار مغان از برخورد قاطع و قانونی دستگاه قضایی این شهرستان با حفاران غیرمجاز میراث فرهنگی و تاریخی خبر داد و گفت:‌ در راستای حمایت از مواریث فرهنگی و تاریخی شهرستان هیچ مماشاتی با متخلفان در این حوزه نخواهد شد.

 حجت‌الاسلام سیدشاکر موسوی  روز پنجشنبه در دیدار با فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی استان اردبیل اظهارداشت: حفاظت و صیانت از آثار تاریخی و میراث فرهنگی وظیفه‌ای همگانی بوده و دادگستری شهرستان نیز در این زمینه عزم و اراده‌ای جدی دارد.

وی با تاکید بر اهمیت مشارکت و همکاری مردم در این زمینه بیان کرد: میراث فرهنگی متعلق به همه است و انتظار می‌رود مردم نیز برای حفاظت و حراست از آنها مشارکت لازم را داشته باشند چرا که مشارکت مردم نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند.

صابر افضل‌نیا ، فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی استان اردبیل هم در این دیدار با اشاره به نظارت‌ و بازرسی‌ها از محوطه‌ها و مکان‌های تاریخی در استان عنوان کرد: این بازرسی‌ها به صورت مداوم توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی انجام می‌شود تا در صورت مشاهده تخلف برخوردهای قانونی لازم انجام شود.

او با قدردانی از همکاری و همت رییس دادگستری بیله‌سوار در زمینه مقابله با حفاران غیرمجاز میراث فرهنگی و آثار تاریخی و باستانی افزود:‌ انتظار می‌رود این مشارکت بیش از گذشته تقویت شود و در این حوزه آماده همکاری‌های لازم هستیم.

فرمانده یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی استان اردبیل با تاکید بر مشارکت مردم در حفاظت و حراست از میراث فرهنگی گفت:‌ انتظار می‌رود مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک از سوی سودجویان و حفاران غیرمجاز مراتب را گزارش دهند تا رسیدگی‌های لازم در این زمینه انجام شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =