کارخانه تولید دستمال کاغذی در آبادان به بهره برداری رسید

آبادان - ایرنا - کارخانه بسته‌بندی دستمال کاغذی با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی روز پنجشنبه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آبادان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار سازمان منطقه آزاد اروند در آیین بهره‌برداری از کارخانه تولید دستمال کاغذی اظهارداشت: این واحد تولیدی در راستای حمایت از واحدهای تولیدی با تلاش و مشارکت تولیدکنندگان و سازمان منطقه آزاد اروند بهره‌برداری شد.

سید علی موسوی افزود: با بهره‌برداری از این واحد تولیدی برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم و ۴۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد شد.

وی با بیان اینکه کارخانه پرنیان طراوت اروند با استفاده از دستگاه‌های تمام ایرانی وارد مدار تولید شد، گفت: مواد اولیه آن از خارج از کشور تامین می‌شود و محصول نهایی آن در بازارهای داخلی و کشورهای همسایه قابل عرضه است.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند نیز در این آیین گفت: این سازمان در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به شهرک‌های صنعتی منطقه داشته و امکانات لازم را برای رونق اقتصادی در این شهرک‌ها فراهم کرده است.

اسماعیل زمانی هدف سازمان منطقه آزاد اروند از حمایت شهرک‌های صنعتی را ایجاد اشتغال و توسعه در منطقه عنوان کرد و افزود: رشد پایدار این منطقه در زمینه اقتصاد می‌تواند آینده سازمان منطقه آزاد اروند را تضمین کند.

وی افزود: زیرساخت لازم در شهرک صنعتی آبادان فراهم شده تا سرمایه گذاران با خیالی آسوده در این شهرک سرمایه گذاری کنند و با توجه به هم مرز بودن منطقه آزاد اروند با کشورهای ثروتمند خلیج فارس امیدواریم سرمایه گذاران بیشتری اقدام به سرمایه‌گذاری در این منطقه کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند تصریح کرد: این سازمان ۲۰ راهبرد در سال جهش تولید در نظر گرفته که یکی از آنها حمایت از واحدهای تولیدی از کار افتاده است تا تولید و توسعه شهرک‌های صنعتی این منطقه رشد اقتصادی را در سال جاری داشته باشند.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) است و در محل تلاقی رودخانه‌های اروند و کارون قرار دارد.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =