کاهش آمار جرایم در بین نیروهای مسلح لرستان

خرم آباد- ایرنا - رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح لرستان گفت: ارتکاب به جرایم در بین نیروهای مسلح استان کاهش یافته است.

صیدمحمد محمودی روز پنجشنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: نیروهای مسلح یکی از ارکان نظام هستند و در هر جامعه‌ای دارای نقش و جایگاه ویژه‌ای هستند.
وی افزود: امنیت مردم در گرو اقتدار نیروهای مسلح( ارتش، سپاه، بسیج وناجا) است و باید از سلامت آنان صیانت شود.
وی با بیان اینکه بر اساس ماده ۱۷۲ قانون اساسی باید برای رسیدگی به جرائم نظامی و انتظامی نیروهای مسلح باید محاکمه نظامی براساس قانون انجام شود، تاکید کرد: هدف از پیشگیری از جرم در نیروهای مسلح حفظ قداست و اقتدار آنهاست.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح لرستان گفت: در راستای پیشگیری از وقوع جرم سال گذشته ۹۰ کلاس آموزشی در راستای آگاهسازی مسائل حقوقی و قضایی در استان برگزار شد.
وی با بیان اینکه نیروهای مسلح افرادی گزینش شده و مصداق بارز آنها شهید قاسم سلیمانی و صیاد شیرازی هستند،افزود: سازمان قضایی نیروهای مسلح به دنبال تقابل و مچ‌گیری نیست بلکه به دنبال حفظ سلامت و اقتدار آنان است.

وی با بیان اینکه آمار جرم در بین نیروهای مسلح استان  رو به کاهش است، افزود: خوشبختانه سال گذشته پنج درصد کاهش ورودی پرونده‌های قضایی را در نیروهای مسلح ثبت شده است.

محمودی با تاکید بر ضرورت فضای سالم واقتدار نیروهای مسلح و چشم پوشی از هرگونه اغماضی با افراد متخلف عنوان کرد:در بین پرونده‌های قضایی مواردی نیز  منجر به انفصال دائم شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =