ورودی پرونده‌های قضایی در سمنان ۹درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: تعداد پرونده‌های ورودی به دستگاه قضا در این استان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ به میزان ۹ درصد کاهش یافت.

سیدمحسن مظهری روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه در سالن اجتماعات اداره کل دادگستری استان سمنان ابراز داشت:  سال ۹۷، ۴۹ هزار و ۶۸۸ پرونده در دستگاه قضایی استان سمنان تشکیل و در سال ۹۸ تعداد پرونده‌های ورودی به ۴۵ هزار و ۲۰۸ فقره کاهش یافت.

وی ادامه داد: تعداد پرونده‌های ورودی در دادگاه عمومی و انقلاب استان سمنان در سال گذشته با ۱۴ درصد کاهش به سه هزار و ۷۵۴ فقره رسید.

وی بیان کرد: تعداد پرونده‌های ورودی به دادسراهای استان سمنان نیز در سال گذشته با ۱۸.۵ درصد کاهش به سه هزار و ۱۳۷ فقره رسید.

رییس کل دادگستری استان سمنان تصریح کرد: ۳۶ شعبه دادیاری و بازرسی در استان برای خدمات رسانی به شهروندان فعال است.

وی یادآور شد: سال گذشته ۶۱ فقره پرونده کیفری یک در دستگاه قضایی استان سمنان تشکیل شد که نسبت به سال ۹۷، ورود این پرونده‌ها در استان ۲۶ درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه یک سوم جمعیت استان سمنان شناسه قضایی دریافت کردند، اظهار داشت: ۹۶ درصد ابلاغ قضایی در استان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: دادرسی الکترونیک با رضایت اصحاب دعوی با شیوع کرونا در استان اجرایی شد که علاوه بر رضایتمندی اصحاب دعوی موجب کاهش هزینه‌ها شد.

هفتم تیر ۱۳۶۰ سالروز شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از اعضای حزب جمهوری، در تاریخ ایران اسلامی به پاس معمار اصلی قانون اساسی و اولین رییس قوه قضاییه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به نام روز قوه قضاییه ثبت شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =