آزمون دوره‌ای ۵۳ باسکول اوزان سنگین استان مرکزی انجام شد

اراک - ایرنا - مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی گفت: آزمون دوره‌ای ۵۳ باسکول اوزان سنگین و جاده‌ای امسال در این استان انجام شد.

«مهناز جعفریان» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۶۰۰ باسکول اوزان سنگین و جاده‌ای در استان مرکزی شناسایی شده‌ و در راستای اجرای وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد و بررسی صحت کار این باسکول‌ها آزمون دوره‌ای بیش از ۵۰ درصد آن‌ها امسال انجام شده‌ است.

وی ادامه داد: ۵۰ باسکول جاده‌ای استان مرکزی در آزمون‌های دوره‌ای انجام شده از استانداردهای لازم برخوردار بوده و در سه مورد عدم انطباق مشاهده شده‌ است.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی گفت: تاکنون به ۳۱ مالک باسکول‌ جاده‌ای برای انجام آزمون دوره ای اخطار داده شده‌ است .

جعفریان اظهار داشت: باسکول‌هایی که نتایج آزمون آن‌ها مردود بوده باید در مدت مقرر از سوی تعمیرکار مجاز باسکولو رفع عیب شوند و پس از آزمون مجدد و کسب نتایج مورد قبول می‌توانند به چرخه داد و ستد وارد شوند.

وی افزود: بر اساس ضوابط قانونی تمامی وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی در مرحله تولید و کاربرد در مراکز توزین، تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد ایران قرار داشته و به‌صورت سالیانه مورد آزمون دوره‌ای قرار می‌گیرند.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان مرکزی گفت: بررسی صحت عملکرد وسایل سنجش، جلوگیری از کم‌فروشی و رعایت حقوق شهروندان از جمله مهمترین اهداف انجام آزمون‌های دوره‌ای باسکول‌های سنگین و جاده‌ای توسط سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی است.

جعفریان از مردم خواست در صورت مشاهده وسایل توزین فاقد برچسب و یا تردید در عدم صحت عملکرد آن‌ها از طریق تلفن گویای۱۵۱۷ (سامانه رسیدگی به شکایات اداراه کل استاندارد استان مرکزی) به کارشناسان این اداره کل اطلاع رسانی کنند.

۶۶۴ واحد تولیدی مشمول مقررات استاندارد اجباری در استان مرکزی فعالیت دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =