تولید سالانه یک میلیون تن شمش فولاد با راه‌اندازی فولادسازی شادگان

اهواز-ایرنا- مدیرعامل شرکت صنعت فولاد شادگان گفت: سالانه یک میلیون تن شمش فولاد با راه اندازی بخش فولاد سازی این شرکت تولید می‌شود.

به گزارش ایرنا سعید قاسم زاده پنجشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از شرکت فولاد شادگان در جمع خبرنگاران بیان کرد: سایت احیای شرکت فولاد شادگان از سال ۹۶ شروع به کار کرده و سالانه ۸۰۰ هزار تن شمش آهن اسفنجی تولید می‌کند.

وی گفت: اگر فولادسازی این شرکت به بهره برداری برسد تولید شمش  فولاد به یک میلیون تن در سال خواهد رسید.

قاسم زاده بیان کرد: مشکلات زیادی مانع شد که سایت فولاد سازی هنوز به بهره برداری نرسد و در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیر عامل شرکت صنعت فولاد شادگان ادامه داد: مسوولان قول دادند شهریورماه بخش فولادسازی به بهره برداری برسد که در این صورت بیش از۷۰۰ نفر مشغول به کار خواهند شد و کمک شایانی به محرومیت زدایی منطقه می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش احیای این شرکت گندله آهن دریافت و آهن اسفنجی تولید می‌شود، گفت: گندله با خلوص ۴۰ درصد آهن وارد شرکت می‌شود و با خلوص ۹۰ درصد به شمش آهن اسفنجی تبدیل و به شرکت‌های نورد تحویل داده می شود و این شرکت‌ها با این محصول نورد و میلگرد تولید می‌کنند.

مجتمع فولاد شادگان یکی از هشت طرح مطالعات جامع فولاد کشور در راستای توسعه اشتغال در منطقه محروم شادگان در زمینی به مساحت ۲۵۶ هکتار و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان شادگان در سال ۱۳۸۲ مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. 
مجتمع فولاد شادگان از نظر موقعیت جغرافیایی و استراتژیک و به واسطه نزدیکی به اسکله اختصاصی شرکت فولاد خوزستان در بندر امام خمینی (ره) و حمل و نقل آسان مزیت های ویژه ای دارد. 
این مجتمع شامل ۲ بخش اصلی احیا و فولاد سازی است که در بخش احیای مستقیم ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال تولید و در بخش فولاد سازی نیز یک میلیون تن شمش فولادی در سال به روش ریخته گری مداوم تولید می کند. 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برای افتتاح چند طرح عمرانی و اقتصادی در حوزه شهرک های صنعتی و تولید وارد خوزستان شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =