نماز جمعه ششم تیر ماه در خواف هم برگزار نمی‌شود

مشهد- ایرنا- مدیر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: با توجه به این که وضعیت شهرستان خواف قرمز اعلام شده است نماز جمعه ششم تیر ماه در این شهر هم برگزار نخواهد شد.

حجت الاسلام محمد حسین ایزدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش از این اعلام شده بود که فقط در شهرهای مشهد، ملک آباد، رضویه، تربت‌جام، نصرآباد و تایباد نماز جمعه اقامه نمی‌شود.

وی ادامه داد: با تایید مسوولان استانی در شهرهای دارای وضعیت‌های زرد و سفید از نظر شیوع بیماری کرونا، امکان اقامه نماز جمعه میسر است.

مدیر دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه خراسان رضوی گفت: تاکید شده است نماز جمعه در کمترین زمان ممکن همراه با تب‌سنجی عمومی در مبادی ورودی، رعایت کامل و دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و رعایت ضوابط فاصله‌گذاری فیزیکی بین نمازگزاران و صفوف آنها برگزار ‌شود.

در پی شیوع بیماری کرونا نماز جمعه از نهم اسفند پارسال در پایگاه‌های خراسان رضوی به طور موقت تعطیل شد و در هیچ یک از ۵۳ پایگاه این استان اقامه نشد.

از ۱۷ اردیبهشت ماه امسال با بهبود وضعیت مقابله با کرونا و اعلام شهرهای سفید از این نظر به تدریج برگزاری نماز جمعه در شهرهای استان از سرگرفته شد.

براساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است.

براساس این گزارش تاکنون ۱۷۲ هزار و ۹۶ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

شهرستان خواف در ۲۷۶ کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =