صیانت از حقوق شهروندی نیازمند مشارکت جدی مردم است

قزوین- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت:صیانت از حقوق شهروندی و حجاب و عفاف نیازمند مشارکت جدی همه مردم است.

مریم بیدخام  روز پنجشنبه در جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی که در دو حوزه حجاب و عفاف و حقوق شهروندی در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد ، با اشاره به اینکه ستاد صیانت از امنیت عمومی ۲ وظیفه مهم را در دستور کار دارد، افزود: رسیدگی به مسئله عفاف و حجاب در جامعه جزو ارزش‌های غیرقابل‌ مبادله است و رعایت حقوق شهروندی امری است که موجب رفاه و آسایش مردم را فراهم می آورد و در آموزه‌های دینی ما توجه به کرامت انسانی بسیار تاکید شده است.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق شهروندی اظهار داشت: آموزش و توانمندسازی مدیران و کارکنان دستگاههای اجرایی در خصوص رعایت حقوق شهروندی ضروری است و نظارت بر عملکرد دستگاهها، آگاه سازی مردم با حقوق و تکالیف شهروندی به منظور پیشگیری از تضییع حقوق مردم و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد مناسب با مردم از جمله اهداف بازرسی‌ها است.

بیدخام ادامه داد: صیانت از حقوق شهروندی باید یکی از اولویت‌های مدیران باشد و در راستای پایش وضعیت اجرای دستورالعمل‌های صیانت از حقوق شهروندی و سلامت اداری، ارائه آموزش‌های عمومی در جامعه با هدف آشنایی بیشتر با این حوزه، بسیار مهم است.
این مسوول بر ضرورت داشتن رویکرد عملیاتی در جلسات تاکید کرد و افزود : از صرف گزارش دادن در خصوص مسائل اجتماعی نتیجه ای حاصل نمی شود بلکه باید ارائه گزارش ها همراه با طرح پیشنهادی و راهکارهای عملیاتی برای حل مسائل باشد.
بیدخام اضافه کرد: لازمه پیشرفت در ادارات و عملکرد صحیح مدیران اعمال بازرسی های دقیق و درست بوده و این بازرسی ها تضمین کننده سلامت دستگاههای اجرایی است.
وی با بیان این که ارزیابی های صورت گرفته باید اثرگذاری و در بهبود عملکرد دستگاه ها نقش داشته باشد، افزود: هدف از ارزیابی دستگاه‌ها در حوزه صیانت از  حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی و عفاف و حجاب، بهبود عملکرد، پاسخ گویی و اصلاح فرآیندهاست.
این مسوول ،خواستار توجه جدی به میز خدمت در دستگاه‌های اجرایی شد و افزود: فعالیت های میز خدمت باید روز به روز رشد یابد و کار مردم به راحت ترین شکل ممکن در میز خدمت انجام شود و باید تلاش شود تا تصمیم سازی ها در جلسات ستادی قابلیت اجرایی هر چه بیشتری پیدا کند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش رو بودن هفته عفاف و حجاب بر ضرورت اهتمام و توجه دستگاه ها در اجرای برنامه های اثر بخش بویژه و مفید در فضای مجازی در شرایط  شیوع بیماری کرونا تاکید کرد.

در ادامه این جلسه هر کدام از دستگاه‌ها عضو نظرات و پیشنهادات خود را در اجرای این طرح ارایه کردند .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =