مرغ منجمد ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی در کرمانشاه عرضه می‌شود

کرمانشاه-ایرنا- مدیر پشتیبانی امور دام کرمانشاه گفت: مرغ منجمد کیلویی ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومانی از امروز (پنجشنبه پنجم تیر) در فروشگاه‌های منتخب سطح استان عرضه می‌شود.

اسماعیل پرویزی فر در گفت و گو با ایرنا افزود: عرضه مرغ تا زمان تنظیم بازار ادامه خواهد یافت و ستاد تنظیم بازار نیز قیمت مرغ گرم را از ۱۳ هزار و ۵۰۰  تومان قبلی اصلاح و ۱۵ هزار تومان اعلام کرده است.

به گفته وی، همه ساله زمانی که قیمت مرغ پایین است شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به خرید مرغ مازاد بازار و منجمد کردن آن ها در سردخانه ها می کند و به هنگام نیاز مانند ایام ماه مبارک رمضان و شرایطی مانند امروز به بازار عرضه می کند.

پرویزی فر، تعیین مراکز عرضه منتخب مانند فروشگاه های زنجیره ای را وظیفه سازمان صنعت، معدن وتجارت دانست و گفت: شرکت پشتیبانی امور دام فقط تامین کننده نیاز بازار است و کار توزیع انجام نمی دهد.

این مقام مسوول، ظرفیت سردخانه های در اختیار شرکت پشتیبانی امور دام استان را ۷۰۰ تنی مالکیتی و نیز سردخانه ۵۰۰ تنی استیجاری اعلام کرد و گفت: در صورت لزوم، از سردخانه های سایر استان ها مرغ مورد نیاز نیز تامین خواهد شد.

به گفته پرویزی فر، ظرفیت تولید مرغداری های استان کرمانشاه سالیانه ۶۵ هزار تن است که ۵۰ هزار تن آن به مصرف داخل و مابقی به سایر استان ها داده می شود.

مدیر پشتیبانی امور دام استان کرمانشاه، در خصوص علت بالا رفتن قیمت مرغ گفت: در چند ماه گذشته به دلیل پایین بودن قیمت مرغ برخی از مرغداری ها جوجه ریزی نداشته اند ضمن اینکه گرمای هوا نیز باعث تعطیلی برخی از مرغداری های مناطق گرمسیری شده است.

آنچنان که پرویزی فر توضیح داد: حتی در مناطق معتدل نیز گرمای هوا باعث کاهش گوشت گیری مرغ ها می شود.

وی در ادامه به ضرر مرغداری ها در چند ماه گذشته اشاره ای کرد و گفت: هر چقدر به فکر سود معقول تولید کننده باشیم این کار به نفع مصرف کننده نیز خواهد بود برای همین باید از ضرر بسیاری از مرغداران در چند ماه گذشته جلوگیری می شد.

پرویزی فر، صنعت مرغ را مانند بازار میوه تازه دانست و گفت: مدت زمان نگهداری مرغ زنده ۴۵ روز است و باید تولید کننده بتواند در این زمان مرغ را به قیمت معقول و سود منطقی به بازار عرضه کند.

وی همچنین در خصوص امکان روی آوردن مردم به مراکز غیرمجاز عرضه مرغ زنده در نتیجه گرانی مرغ کشتارگاهی گفت: مردم باید بدانند که ۳۰ درصد مرغ زنده دور ریز دارد و در عمل از یک کیلو مرغ زنده ممکن است ۷۰۰ گرم قابل استفاده باشد؛ پس با یک حساب سرانگشتی قیمت مرغ زنده حتی از قیمت مرغ کشتارگاهی گرانتر تمام می شود.

اخبار مرتبط