افزایش ۲۰ درصدی کنترل کیفی آب آشامیدنی در جنوب غرب خوزستان

آبادان - ایرنا - مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی آبادان به تشدید نمونه‌برداری‌ها و پایش کنترل کیفی آب آشامیدنی در دوران کرونا در جنوب غرب خوزستان اشاره کرد و گفت: پایش و بازرسی از سامانه‌ها و تاسیسات آبرسانی در مناطق شهری وروستایی شهرستانهای تابعه این دانشکده انجام که این عدد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۰ درصد رشد دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان جعفر ربیحاوی پنجشنبه اظهارداشت: با توجه به اهمیت بهداشت آب در زندگی و سلامت مردم بخصوص در فصول گرم سال و در شرایط فعلی وقوع بیماری کووید ۱۹ کنترل کیفیت آب آشامیدنی شهرستان‌های زیرپوشش بیش از پیش در حال انجام است.

وی افزود: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۳۷ هزار مورد کلرسنجی و ۹۰۰ مورد نمونه‌برداری میکروبی از آب آشامیدنی و ۲۰۰ مورد پایش و بازرسی از سامانه‌ها و تاسیسات آبرسانی در مناطق شهری و روستایی شهرستان‌های تابعه این دانشکده انجام شد.

ربیحاوی بیان کرد: موارد نیازمند پیگیری از قبیل موارد شکستگی خطوط و انشعابات آب، سرریز فاضلاب و موارد مشابه در حال رصد مستمر هستند و مکاتبه آنی با سازمان‌های مسئول انجام شده وموارد تا رفع مشکل بهداشتی پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های کارشناسان بهداشت محیط دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: پایش وکنترل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در گام اول و دوم مواجهه با بیش از ۴۷هزار و ۱۰۰  پایش انجام شد.

 مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی آبادان ادامه داد: علاوه بر ارائه آموزش در پایش‌ها بیش از یک‌هزار و ۵۰۰ مورد اخطار بهداشتی و معرفی به مقامات قضایی اجرا شد و ۶۲۰ واحد صنفی متخلف پلمب شد.

وی با توجه به شرایط فعلی بیماری کرونا موثرترین راه مواجهه با بیماری را رعایت نکات بسیار ساده بهداشتی از جمله شستن درست دست‌ها، خودداری از خروج بی مورد و غیر ضروری از منزل، رعایت بهداشت فردی و استفاده از وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک در ترددها وخارج از منزل بیان کرد.

مدیر گروه سلامت محیط و کار دانشکده علوم پزشکی آبادان با توجه به فرا رسیدن فصل گرم سال، بر تهیه آب شرب از منابع مطمئن و سالم‌سازی آب آشامیدنی تاکید و خاطر نشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و رعایت نکردن اصول فاصله‌گذاری اجتماعی در اصناف، موارد را از طریق سامانه کشوری ۱۹۰ پیگیری نمایند.

به گزارش ایرنا ۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان های زیر مجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =