خادمیاران رضوی در پایانه‌های مسافربری مشهد مستقر شدند

مشهد- ایرنا- خادمیاران رضوی خدمات رسانی به زائران بارگاه منور رضوی در پایانه های مسافربری ریلی، هوایی و جاده ای مشهد را آغاز کردند.

مسوول کانون توسعه فرهنگ زائر و زیارت معاونت خدمات زایران و مجاوران آستان قدس رضوی در مراسم آغاز به کار مجدد خادمیاران رضوی در ایستگاه راه آهن مشهد به خبرنگار ایرنا گفت: طی دو سال گذشته خادمیاران رضوی با هدف خدمت به زائران رضوی در ایستگاه راه آهن، پایانه امام رضا(ع) و فرودگاه مشهد مستقر شده بودند که امسال نیز همزمان با دهه کرامت فعالیت این خادمیاران در پایانه های مسافری یاد شده آغاز شد.

حجت الاسلام سید احمد هاشمی افزود: خادمیاران ضمن  استقبال از زائران خدماتی از قبیل حمل مسافران کم توان با ویلچر، خدمات ترجمه و راهنمای سفر به زائران بارگاه منور رضوی را ارائه می دهند.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته آغاز این طرح همزمان با دهه کرامت و سفر زائران به مناسبت ولادت امام رضا(ع) به مشهد بوده است و حدود ۱۵۰ نفر به صورت افتخاری در شیفت های مختلف در ایام معمولی و با افزایش نفرات بیشتر در روزهای پر مسافر به زائران خدمات ارائه می دهند.

مسوول کانون توسعه فرهنگ زائر و زیارت معاونت خدمات زایران و مجاوران آستان قدس رضوی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در دوره جدید همه فعالیت ها و اهدا بسته های هدیه مطابق با دستورالعملهای بهداشتی انجام خواهد شد و هر ویلچر مجهز به تجهیزات ضدعفونی خواهد بود و تمامی پروتکلهای بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و دستکش توسط خادمان رعایت می شود.

مسوول روابط عمومی اداره کل راه آهن خراسان نیز گفت: امروز با استقبال از مسافران قطارهای مسافربری به صورت رسمی طرح خدمات رسانی خادمیاران در راه آهن مشهد آغاز شد.

جواد معراجی فر افزود: خدمت رسانی خادمیاران رضوی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و به مدت نامحدود در ایستگاه راه آهن مشهد ادامه خواهد داشت.

بر اساس آخرین آمار طی اردیبهشت ماه گذشته ۵۵ هزار مسافر ریلی در مسیر راه آهن خراسان جا به جا شده‌اند.

بر اساس اعلام اداره کل راه آهن خراسان در حال حاضر تهیه بلیت قطار در مسیر مشهد به ۳۰ شهر و مرکز استان امکان پذیر است و علاوه بر آن در مسیرهای تهران، شیراز، تبریز، اهواز و کرمان حمل خودرو نیز تعریف شده است.

پیش از این طی فروردین ماه فعالیت قطارهای مسافربری در مسیر مشهد در پی کاهش تقاضای مردم برای سفرهای نوروزی به خاطر بحران بیماری همه‌گیر کرونا، از روزانه ۹۴ رام ابتدا به سه رام کاهش یافت و در ادامه با توجه به گذشت ۶۲ سال از افتتاح ایستگاه راه آهن مشهد و تردد بدون وقفه مسافر ریلی در این مسیر با تداوم روند کاهش مسافر در رخدادی بی سابقه حرکت قطارهای مسافربری در مسیر مشهد  در روز ۹ فروردین ماه ۱۳۹۹ متوقف شد.

پارسال ۱۴ میلیون و هزار و ۹۳ مسافر در مسیرهای ریلی منتهی به مشهد جابه‌جا شدند که این رقم در مقایسه با سال قبل آن یک درصد کاهش داشت که بیشترین میزان کاهش مسافر راه‌آهن خراسان مربوط به اسفند ماه گذشته است که علت آن نیز کاهش تقاضای سفر به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است.

۲۳ ایستگاه راه‌آهن در شبکه ریلی خراسان دایر است و در حالت عادی روزانه ۹۴ رام قطار مسافربری و ۱۰ رام قطار باری در این مسیر ریلی به صورت رفت و برگشت حرکت می‌کنند.  

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و با فوت ۱۳۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جان باختگان کرونا در کشور به ۹ هزار و ۹۹۶ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون ۱۷۲ هزار و ۹۶ نفر از بیماران نیز بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =