۶ تیر ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۲
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83833478
۰ نفر

برچسب‌ها

کرمانشاه هر سال ۲۰ روز کمبود برق دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه گفت: در این استان سالانه تنها ۲۰ روز با مشکل کمبود برق روبه رو هستیم و برای تامین آن نیاز به همراهی مردم داریم.

امیدعلی مراتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: براساس برآوردهای انجام شده هر سال تابستان ۲۰ روز که شدت گرما و افزایش پیدا می کند ما با کمبود برق روبرو هستیم.
وی افزود: این کمبود مربوط به چهار ساعت در روز که جزء ساعات پیک مصرف و گرما است می شود و در دیگر ساعات مشکلی وجود ندارد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه برای تامین برق در این ایام به همکاری و صرفه‌جویی مردم نیازمندیم،گفت: تفاهم نامه هایی به منظور کاهش مصرف برق در ساعات اوج با برخی از ارگان ها امضا شده است.
مرآتی افزود: تاکنون با همکاری خوب مردم‌ و دستگاه های اجرایی همچون سال گذشته مشکلی برای تامین برق کرمانشاه احساس نشده است و حتی یک روز خاموشی را نیز تجربه نکرده ایم.
وی با اشاره به خسارت قطعی برق در سال ۹۷ به صنایع و مشترکان خانگی گفت: سال گذشته در طرح صفر ۹۸ خاموشی و قطعی برق در استان نداشتیم، امسال نیز با راهکارهایی که در طرح صفر ۹۹ برنامه ریزی شده تمام تلاش وزارت نیرو جلوگیری از قطعی برق است که بدون همکاری مردم امکان پذیر نیست.
مدیرعامل شرکت توزیع برق کرمانشاه، اوج مصرف روزانه برق استان در سال گذشته را ۷۳۲ مگاوات ذکر کرد و اظهارداشت: امسال با کمک استانداری تفاهم نامه‌های متعددی با ارگان ها، نیروی انتظامی، سپاه، صنایع و بهره برداران کشاورزی در راستای رعایت مصرف برق در ساعات پیک مصرف و صرفه جویی بهینه انعقاد کرده ایم.
مرآتی گفت: براساس دستورالعمل وزارتخانه کاهش تعرفه مناطق گرمسیری در شهرستان های قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب اعمال خواهد شد و به دنبال گرفتن اعمال این تعرفه برای شهرستان ثلاث باباجانی با کمک استانداری هستیم.
وی همچنین در خصوص بخشودگی هزینه های برق مناطق زلزله زده استان در سال های ۹۶، ۹۷ و ۹۸ گفت: هنوز از سوی وزارتخانه ابلاغیه ای بخشودگی برق مناطق زلزله زده که شامل چه بخش‌هایی از مشترکان می شود و براساس چه شاخص هایی باید باشد به شرکت توزیع نیروی برق استان ابلاغ نشده است.
شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ۷۷۰ هزار مشترک برق دارد. 
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۴ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد. 

اخبار مرتبط