مدارس روستایی متصل به اینترنت در آذربایجان‌غربی به ۲۲۵۰ باب می‌رسد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی با اشاره به توسعه روزافزون استفاده از شبکه اینترنت در مدارس شهری و روستایی استان گفت: تعداد مدارس روستایی متصل به اینترنت در استان تا آغاز سال تحصیلی جدید به ۲ هزار و ۲۵۰ واحد می‌رسد.

قاسم جلیلی‌نژاد روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهره‌برداری سریع‌تر از این امکانات نیازمند همکاری بهتر آموزش و پروش آذربایجان‌غربی است تا بتوان توسعه امکانات به مناطق روستایی را افزایش داد.

وی تاکید کرد: تاکنون ۷۵۰ مدرسه روستایی آذربایجان‌غربی به شبکه ملی اطلاعات متصل شده است.

وی ادامه داد: این طرح در راستای تامین زیرساخت‌های هوشمندسازی مدارس و با پیمانکاری اپراتورهای ثابت و همراه در شهرها و روستاهای آذربایجان‌غربی اجرایی می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: قرارداد خرید خدمت به کارفرمایی وزارت ارتبارطات و پیمانکاری مخابرات منطقه با تامین اعتبار از محل طرح USO برای تمام مدارس روستایی بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در حال اجراست.

جلیلی‌نژاد افزود: مازاد بر تامین زیرساخت اتصال به شبکه ملی اطلاعات که جزء تعهدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، بهره مندی از ظرفیت پهن‌باند ۲ مگابایتی و استفاده تا حجم ۳۰ گیگابایت ازدیگر خدمات وزارت ارتباطات  برای توسعه هوشمندسازی مدارس است.

وی تاکید کرد: اولویت تامین هزینه‌های اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات از محل اعتبارات طرح USO مختص مدارس روستایی و محروم است.

زیرساخت‌های ارتباطی و اینترنتی ارایه شده به روستاها و مناطق محروم استان از جمله خدمات ارزنده و دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جهت توسعه دولت الکترونیک و ایجاد تسهیلات ارتباطی برای مردم مناطق محروم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =