۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۲
کد خبرنگار: 1051
کد خبر: 83833405
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت زنان هرسین در قالب سمن‌ها رسمیت پیدا می‌کند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار هرسین گفت: فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زنان در قالب سمن‌ها و با تشکیل بانک اطلاعاتی رسمیت پیدا خواهد کرد.

امیر شاه آبادی عصر چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات کانون فرهنگی اجتماعی زنان هرسین افزود: باتوجه به فعالیت تعداد زیادی از زنان در کانون فرهنگی و اجتماعی شهر هرسین، می بایست فعالیت های آنان در قالب سمن ساماندهی شود.
فرماندار هرسین از دیگر مزایای تشکیل سمن به منظور اثربخشی فعالیت های زنان را اشتغال و جلب اعتماد عمومی به منظور فروش دست ساخته ها و محصولات تولیدی آنان دانست.
شاه آبادی، فعالیت زنان در سازمان های مردم‌ نهاد را نشانه توسعه یافتگی دانست و گفت: از اثرات مهم فعالیت زنان در سمن ها درآمدزایی، قانونی‌ کردن این فعالیت ها و حمایت دولت از آنان خواهد بود.
تشکیل بانک اطلاعاتی برای زنانی که در حوزه مشاغل خانگی فعالت می‌کنند از مهمترین پیشنهادات و دیگر مواردی بود که فرماندار هرسین مورد تاکید جدی قرار داد.
به گفته شاه آبادی، باتوجه به معرفی هرسین بعنوان شهر ملی گلیم و پیگیری به منظور جهانی شدن این محصول می بایست زنان بیشتری در توسعه و رونق بخشیدن به گلیم هرسین فعالیت کنند.
وی اظهار داشت: فعالیت هرچه بیشتر زنان در زمینه گلیم بافی، بسته بندی مناسب و رونق بخشیدن به این صنایع دستی که بعنوان میراث مادران هرسینی محسوب می‌شود باعث اقتصادی سازی این محصول خواهد شد. 
شهرستان هرسین با ۸۵ هزار نفر جمعیت در ۴۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.