فرهنگ و خانواده در قزوین نیازمند توجه جدی است

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: در شورای برنامه‌ریزی این استان باید نگاه جدی به حوزه فرهنگ و خانواده شود و همه دغدغه و مسائل روی محور جاده، آسفالت، آب و مسائل زیرساختی متمرکز نشود.

صدیقه ربیعی روز پنجشنبه در دیدار با فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر همه مشکلات فیزیکی ما حل شود و تمام راه و جاده‌ها با جواهرات سنگ‌فرش شوند، باز هم این انسان‌ها هستند که روی آن زندگی می‌کنند و باید مورد توجه قرار گیرند.
وی اضافه کرد: مادر در خانواده و زن در جامعه نقش کلیدی و محوری را برعهده دارند و اگر به مشکلات و مسایل این حوزه توجهی نشود، اقدامات دیگر در جامعه بیهوده خواهد بود.
ربیعی با بیان اینکه سند ارتقا وضعیت زنان سال گذشته در شورای برنامه ریزی استان قزوین تصویب شده و برای همه دستگاه‌ها لازم الاجرا شده است، اظهار داشت: متاسفانه خیلی از موضوعات مانند افزایش نرخ طلاق در سال ۹۸، کاهش ازدواج و فرزندآوری، مسایل اجتماعی، وجود ۴۰ هزار زن سرپرست خانوار، نبود تناسب میان زنان تحصیلکرده و اشتغال آن‌ها و پایین بودن سطح سلامت و بهداشت زنان مورد کم توجهی قرار دارد.
این مسؤول به ابلاغ تصویب نامه هیات وزیران در اردیبهشت ماه سال جاری با ۵۲ مولفه درحوزه زنان و خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: این ابلاغیه بر اساس ماده ۱۰۲ سیاست‌های خانواده ابلاغی رهبر انقلاب و استاد بالادستی تهیه شده و به موضوعات سلامت، بهداشت، مسکن، مناسبات اجتماعی، خانواده آموزش، مشاوره، رسانه، موانع، آسیب‌ها و غیره در این حوزه تاکید می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =