۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83833334
۰ نفر

برچسب‌ها

سازماندهی بانوان محروم از سواد در البرز

کرج - ایرنا- معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز گفت: در نشست مشترک این معاونت با مدیرکل دفتر اموربانوان و خانواده استانداری البرزبرضرورت شناسایی،سازماندهی، آموزش و ارتقاء فرهنگ دربین بانوان محروم از نعمت سواد تاکید شد.

یونس جاوید نسب روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: هشت هزار و ۲۰۰ سوادآموز در کلاس های سواد آموزی استان البرزتحصیل می کنند که بیشترآنان را بانوان در گروه های مختلف سنی تشکیل می دهند.

وی با اشاره به اینکه برای زیرپوشش بردن افراد بی سواد درالبرزبرنامه هدفگذاری تدوین شده است، خاطرنشان کرد: در قالب این برنامه می بایست براساس فرمان رهبرمعظم انقلاب، بی سوادی به صفربرسد.

جاویدنسب بیان داشت: درراستای سیاست های راهبردی سازمان نهضت سوادآموزی و دستورالعمل های ابلاغی برای به صفر رساندن بی سوادی باید طبق برنامه تحولی عمل کرد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش البرزتا کنون عملکرد قابل دفاعی درحوزه سوادآموزی داشته است، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های موجود درآموزش و پرورش واموربانوان و خانواده استانداری البرزبه منظور گسترش سوادآموزی با رویکردهای نوین و ایجاد انگیزه دربین بانوان گروه سنی ۱۰تا ۴۹ سال از اهمیت بالایی برخورداراست.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش البرزادامه داد: باید زمینه مناسب تری برای توسعه، تقویت و تعمیق فرهنگ سوادآموزی و مهارت آموزی در این استان برای سوادآموزان مهیا شود.

وی ایجاد فرصت دوم آموزشی برای مخاطبین کم سواد و بیسواد را درالبرزمهم و ضروری دانست وعنوان کرد: برای شتاب بخشی به فعالیت های سوادآموزی دراستان به یک گام موثر که همان مشارکت دستگاه های برون سازمانی است نیازداریم.

جاوید نسب یادآورشد: دراین نشست براهمیت سوادآموزی وارتقاء آن و همچنین لزوم برنامه ریزی برای کاهش نرخ بیسوادی، بهره مندی از مشارکت سازمان های مردم نهاد و ترغیب آنها برای مشارکت دراجرای برنامه های سوادآموزی، استفاده از ظرفیت مجمع مشورتی بانوان ومجمع مشورتی جوانان استان نکات مهمی ارائه شد.

وی ازمشارکت درشناسایی گروه هدف وجذب آنها درکلاس های سوادآموزی ، توسعه همکاری با سازمان فنی و حرفه ای را برای تحقق اهداف سواد آموزی به عنوان دیگرراهکارهای پیشنهادی برای گسترش دامنه سواد دربین جامعه هدف استان البرزیاد کردند.

وی تصریح کرد: حمایت اموربانوان و خانواده استانداری ازفعالیت های سوادآموزی با هدف طرح ارتقاء مهارت اموربانوان با استفاده ازظرفیت مراکز یادگیری محلی آموزش و پرورش ازدیگرمحورهای مهمی است که باید مورد توجه قرارگیرد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان البرزتاکید کرد: مشارکت اموربانوان و خانواده استانداری برای معرفی نیروهای واجد شرایط همکاری درتحقق اهداف برنامه و تشویق سایر دستگاه ها ی دولتی و غیر دولتی برای ورود به عرصه همکاری با آموزش و پرورش برای کمک به ارتقاء سواد استان و فعالیت های سوادآموزی از مواردمهم دیگری است که باید به آن نگاه ویژه داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =