اتاق های بازرگانی در توسعه تجارت هرمزگان با کشورهای همجوار فعالتر عمل کنند

بندرعباس- ایرنا- استاندار هرمزگان بر لزوم فعال تر شدن اتاق های اصناف و بازرگانی استان در راستای توسعه تجارت با کشورهای همجوار تاکید کرد.

فریدون همتی روز جمعه هرمزگان اظهار داشت: برای توسعه تجارت با کشورهای همجوار تمام تلاش خود را به منظور تسهیل صادرات و واردات کالا انجام داده ایم و از اتاق های اصناف و بازرگانی نیز انتظار داریم در این زمینه فعالیت های گسترده ای داشته باشند.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های مجموعه خانواده ۴۱ هزار نفری اصناف هرمزگان، گفت: اصناف نقش بسیار مهمی در اقتصاد استان بر عهده دارند.

همتی بیان داشت: در این دوران که با تحریم های ناجوانمردانه دشمنان و همچنین شیوع بیماری کرونا مواجه هستیم بازاریان و اصناف استان با ایفای نقش انقلابی و جهادی خود اجازه نداده‌اند، بازار با کمبود کالا مواجه باشد.

استاندار هرمزگان گفت: اصناف هرمزگان با تامین، توزیع و عرضه به موقع و دقیق کالاها در راستای حفظ آرامش و نشاط در بازار کارهای بزرگ و اثرگذاری انجام داده‌اند.

همتی با اشاره به نقش مهم همه اصناف در کنترل و نظارت بر بازار، تصریح کرد: در این راستا نیز خود بازاریان اقدامات موثری در زمینه جلوگیری از گرانی در بازار داشته‌اند.

وی به همراهی و همکاری بسیار خوب اصناف در راستای مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و بیان داشت: رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک و فاصله گذاری در واحدهای مختلف صنفی، پاساژ ها و بازارها باید همچنان تداوم داشته باشد و بازاریان می‌توانند این فرهنگ را هرچه بیشتر در جامعه نهادینه کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =