مؤمنان باید همواره به دنبال رفع گرفتاری و مشکلات دیگران باشند

قم ـ ایرنا ـ دبیر شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به لزوم توجه به مسئولیت اجتماعی از سوی همه مردم، گفت: همانگونه که در مکتب والای اسلام نیز بر آن تأکید شده‌است، مؤمنان باید همواره به دنبال رفع مشکلات و گرفتاری‌های دیگران بوده و خود را در غم و شادی همگان شریک بدانند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری چهارشنبه شب در همایش شکوه کرامت در قم با بیان اینکه کرونا در سراسر جهان موجب تغییرات زیادی شده است، تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران را مورد توجه قرار داد و افزود بیماری کرونا کشورمان را در ابتدا با مشکلاتی مواجه ساخت، اما پیام رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک مؤمنانه، سبب برپایی حرکتی عظیم در سراسر کشورمان شد.

وی با اشاره به مسأله مهم مواسات در جامعه اسلامی و ضرورت غمخواری، یاری گری و مددکاری دیگران، خاطرنشان کرد: در همایش همدلی ایرانیان در دوران کرونا، شاهد انفاق و ایثار گسترده خیرین و نیکوکاران در کشورمان بودیم و این موضوع حقیقتا شایسته تقدیر و تجلیل است.

امام جمعه موقت قم با بیان اینکه کسانی که وضع مالی خوبی دارند، اما در کمک به دیگران بخل می ورزند، به عذاب الهی وعده داده شده‌اند، گفت: در ماه‌های گذشته برای کمک به نیازمندان و آسیب دیدگان، همه مردم پای کار آمده و امروز هم نباید تصور شود که کار تمام شده و همچنان محرومان نیازمند کمک و دستگیری خیرین هستند.

وی با بیان اینکه طلاب جهادی در عرصه مقابله با کرونا، برگ زرین دیگری در تاریخ روحانیت به ثبت رساندند، تصریح کرد: مواسات در جامعه اسلامی آثار و برکات بسیاری از جمله تقویت فضائل اخلاقی به دنبال دارد و خیرین و نیکوکاران بدانند که دعای مستمندان و نیازمندان در حق آنها به طور قطع مستجاب خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به برخی اقدامات در استان قم برای مقابله با بیماری کرونا، این اقدامات را مثبت و مؤثر ارزیابی کرد و گفت: بانوان قمی نیز در زمینه تولید ماسک و پشتیبانی از اقدامات نهادها برای مقابله با کرونا نقش کلیدی ایفا کردند.

وی در پایان با بیان اینکه باید صمیمانه و متواضعانه از مدیریت شایسته مقام معظم رهبری در مسأله کرونا تشکر کنیم، اظهار داشت: شرایط امروز کشورمان قابل مقایسه با برخی از کشورهای مدعی نیست، البته همچنان نگرانی وجود دارد و باید پروتکل های بهداشتی را کاملا رعایت کنیم.

همایش «شکوه کرامت» به منظور تکریم و تجلیل از خیرین، نیکوکاران و خادمان عرصه مبارزه با بیماری کرونا با حضور جمعی از مسؤولان اجرایی و حوزوی استان قم در سالن همایش های مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) برگزار شد و از ۴۲ تن از نیکوکاران و فعالان این حوزه تجلیل بعمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =