استاندار خراسان رضوی: نیازمند چندین دهه کرامت در کشور هستیم

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: امروز نیازمند دهه‌های کرامت و روزهای مبارک مذهبی بسیار در کشور هستیم.

علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در نشست هماهنگی برنامه‌های دهه کرامت در مشهد افزود: همانطور که صداوسیما در مقابله با کرونا یک حرکت فراگیر ملی ایجاد کرد، در ایام دهه کرامت هم باید از این ظرفیت به خوبی استفاده و آن را مخابره کند.

وی ادامه داد: دهه مبارک کرامت امسال می‌تواند به همت صداوسیما انعکاس ملی پیدا کند چرا که با وجود دوران شیوع کرونا و همکاری مردم نیازمند ایام شادی و نشاط بیشتری هستیم.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه در دوران مقابله با ویروس کرونا به ‌رغم تحریم‌های ظالمانه و ناجوانمردانه، کشور اداره شد گفت: با این وجود بخش سلامت استان رو سفید شد و کارنامه درخشانی از خود در کل کشور به جا گذاشت.

وی با بیان اینکه ایران مفتخر به حضور بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و امامزادگان است، افزود: این ظرفیت باعث شده است در بخش‌های مختلف از این حرکت بزرگ معنوی بهره‌مند شویم، در این راستا کشور ما امروز با همه مشکلات همچنان استقامت کرده و در حال دستیابی به اهدافش است.

رزم حسینی خواستار ترویج برنامه‌های فاخر دهه کرامت استان در فضای مجازی شد و ادامه داد: فضای مجازی امروز یک فرصت برای صفا، صمیمیت و حضور معنویت در ایامی که شیوع کرونا وجود دارد، فراهم کرده است.

وی گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی در دهه کرامت باید پررنگ شود و همه ایرانیان شیفته حضرت امام رضا (ع) در دنیا می‌توانند همزمان با دهه کرامت برنامه‌های این ایام را ببینند و از راه دور به آن حضرت سلام دهند.

استاندار خراسان رضوی همچنین خواستار ترویج مکتب شهید سلیمانی توسط آستان قدس رضوی شد و افزود: نسل نو و امروز ما به دنبال هویت و الگو است، لذا مکتب شهید سلیمانی می‌تواند در این امر کارساز باشد.

وی ادامه داد: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی شیفتگان بسیار دارد و کشورهای آزادی‌خواه دنیا به دنبال چنین شخصیت‌های بزرگی هستند.

برگزاری جشن شب میلاد امام رضا (ع) در ۲۵ نقطه شهر مشهد

معاون هماهنگی امور زایران استانداری خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: همزمان با شب میلاد حضرت امام رضا (ع) با همت شهرداری و تمام کمیته‌های ستاد برگزاری مراسم، تجمعاتی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در ۲۵ نقطه شهر مشهد برگزار خواهد شد.

محمد صادق براتی با بیان اینکه کمیته‌های ویژه ۱۲ گانه برای دهه کرامت در استان تشکیل شده است، افزود: جشن‌های دهه کرامت امسال در استان با شعار خدمت کریمانه، همدلی به رسم اهل بیت (ع) و برنامه‌هایی با سه رویکرد اصلی از جمله رویکرد مردمی و عمومی، رویکرد فرهنگی و هنری و رویکرد فضای مجازی و رسانه‌های دیجیتال در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: امسال تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در برنامه‌های دهه کرامت استان رعایت می‌شود.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از اختصاص عناوین مختلف برای روزشمار ایام دهه کرامت در استان خبر داد و گفت: امسال در دهه مبارک کرامت یکی از روزها به عنوان "خادم الرضا، شهید سلیمانی، الگوی خادمان اهل بیت (ع)" نامگذاری شده است.

وی افزود: برنامه‌هایی با محورهای مختلف برای دهه مبارک کرامت در خراسان رضوی، کشور و عرصه بین‌المللی توسط کمیته‌های ویژه ۱۲ گانه پیش‌بینی شده است که از آن جمله می‌توان به ویژه برنامه شب میلاد حضرت امام رضا (ع) و تجلیل از مقام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فضا آرایی و چراغانی محیطی شهر مشهد با مشارکت و همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی به ویژه شهرداری اشاره کرد.

براتی، اجرای طرح‌های کریمانه توزیع بسته‌های کمک معیشتی برای اقشار آسیب دیده از شرایط بحرانی کرونا، برگزاری گلباران حرم مطهر رضوی به صورت هوایی، برنامه معنوی زیر سایه خورشید و حضور خادمان حریم سلطان سریر ارتضا در ۲۰۰۰ نقطه کشور و محتواسازی تصویری و کلیدی برای استفاده در شبکه‌های مجازی و رسانه را از دیگر برنامه‌های دهه کرامت برشمرد.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه سه روزه گرافیک با موضوع کرامت رضوی و همدلی انسانی با مشارکت هنرمندان برگزیده گرافیک کشور در مشهد، اکران تابلوها و آثار گرافیکی با موضوع کرامت رضوی در مشهد و کلانشهرهای کشور با همکاری شهرداری‌ها، برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری، پژوهشی رضوی در فضای مجازی در سراسر کشور، تولید ۱۰ کلیپ رضوی با هدف انتشار گسترده در فضای مجازی، برگزاری جشن‌های دهه کرامت در فضای باز مساجد، با همکاری کانون‌های فرهنگی وهنری مساجد و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از دیگر برنامه‌های دهه کرامت است.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: همکاری‌های قرارگاه مواسات و توزیع بسته های کمک معیشتی بین خانواده های نیازمند توسط خیران، برگزاری مسابقات فرهنگی به صورت دیجیتال بین بانوان استان، تقدیر از بانوان نمونه استانی و شهرستانی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی، همایش‌های غیر حضوری و دیجیتالی برای بانوان با موضوع سبک زندگی رضوی و فاطمی، ارتباط مستقیم با شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی سراسری و استانی، خدمت کریمانه و تهیه بسته‌های مواد غذایی و توزیع آن در اجرای مرحله پنجم توزیع بسته‌های حمایتی و پخش برنامه تلویزیونی "چراغانی" از شبکه سه سیما از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده برای دهه مبارک کرامت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =