صدور مجوزخاکسپاری در ماهشهر ،به شرط ارائه لیست شرکت کنندگان در مراسم

‌اهواز- ایرنا- فرماندار شهرستان بندر ماهشهر گفت: متولیان مراسم خاکسپاری افراد فوت شده در این شهرستان باید قبل از دریافت مجوز دفن، اسامی حداکثر ۱۰ نفر را برای شرکت در مراسم خاکسپاری را به پلیس اطلاعات علام کنند.

به گزارش ایرنا محسن بیرانوند چهارشنبه در گفت وگوبا ایرنا  بیان‌داشت: بر اساس دستورابلاغ شده و هماهنگی‌های انجام شده در قرارگاه ستاد مقابله با بیماری کرونا، تنها در صورتی مجوز دفن برای فرد فوت شده ارائه می‌شود که بازماندگان وی با مراجعه به پلیس اطلاعات شهرستان نسبت به ارائه لیست حداکثر ۱۰ نفر از شرکت کنندگان در مراسم خاکسپاری اقدام کنند.

وی تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تجمع، فرد متولی مراسم، به عنوان مخل سلامت عمومی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: همچنین مسئولان آرامستان‌ها فقط با گرفتن تعهد عدم تجمع از خانواده متوفی، اجازه برگزاریمراسم خاکسپاری را خواهند داشت .

پیش از این نیز فرماندار ماهشهر به فرماندهی انتظامی این شهرستان دستور داده بود که با توجه به اعلام وضعیت فوق‌العاده در شهرستان ماهشهر تا پایان تیرماه و شیوع بسیار زیاد بیماری کرونا باید نسبت به اخذ تعهد از متولیان مساجد و حسینیه‌ها برای جلوگیری از برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و عزاداری اقدام شود.

بر همین اساس در صورت برگزاری مراسم،افراد متولی این اماکن به عنوان متخلف و مخل سلامت عمومی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =