وزیر دفاع: ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه آزادراه شیراز – اصفهان تخصیص داده می‌شود

شیراز- ایرنا- وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: این وزارتخانه به عنوان شریک سرمایه‌گذاری در اجرای پروژه آزادراه شیراز- اصفهان تا پایان شهریورماه امسال ۵۰۰ میلیارد تومان به این پروژه اختصاص می‌دهد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی، عصر چهارشنبه در بازدید از پروژه آزادراه شیراز – اصفهان، ضمن قدردانی از تمام دست‌اندرکاران اجرای این پروژه بیان داشت: از آنجا که برای اجرای این پروژه تا این مرحله هزینه زیادی صرف شده همه باید بکوشیم که هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.
وی، افزود: به پاس گرامیداشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی، نام بزرگترین پل این آزادراه به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شده است.
امیر سرتیپ حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر امروز با خیال آسوده و بدون دغدغه در اینجا نشسته‌ایم به برکت این است که، عده‌ زیادی در جای جای کشور برای تامین این امنیت زحمت می‌کشند.
آزاد راه شیراز – اصفهان یک پروژه ملی است که با مشارکت وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در حال اجراست.
از جمله مزایای این پروژه می‌توان به کاهش حدود ۱۳۵ کیلومتری مسیر شیراز – اصفهان، کاهش ۲ ساعته زمان سفر، کاهش مصرف سوخت به میزان ۱۳۶ میلیون لیتر در سال، کاهش سالانه ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه تصادفات جاده‌ای و کاهش استهلاک خودروهای عبوری اشاره کرد.
برای اجرای این پروژه که هم‌اینک ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد تاکنون افزون بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل آن بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار لازم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =