توجه به جوانان در عرصه سازندگی، کشور را بی نیاز می کند

رشت - ایرنا - فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء گفت: توجه به جوانان در عرصه سازندگی، کشور اسلامی ما را از دیگر کشورها ی دنیا بی نیاز می کند.

سردار سعید محمد عصر امروز در حاشیه بازدید از طرح توسعه حرم مطهر آقا سلطان سید جلال الدین اشرف (ع) آستانه اشرفیه، توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری را موجب پیشرفت کشور دانست و ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران دارای جوانان متخصص بسیاری در زمینه های مختلف است که باید از این ظرفیت هرچه بهتر بهره ببریم.

وی با بیان اینکه تکمیل پروزه های بزرگ عمرانی نیازمند همکاری تمامی نهادهاست، ادامه داد: این قرارگاه از جوانان انقلابی، متخصص، نخبه، جهادی و تحصیل کرده تشکیل شده و در هر طرحی که این جوانان مشارکت داشته اند به نحو مطلوب به انجام رسیده است.

وی توجه به بخش سازندگی و توسعه کشور را از اهداف قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء دانست و اظهار داشت: این قرارگاه برای تکمیل طرح توسعه حرم مطهر آستانه اشرفیه و همچنین احداث پل زیر گذر در این شهر اماده همکاری و کمک است.

فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این بازدید اتمام عملیات طرح توسعه حرم مطهر را یکی از خواسته های مهم مردم این منطقه دانست و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۲۰ سال از شروع این طرح می گذرد نیاز است تا اقدامات موثری در زمینه اتمام آن انجام شود.

سردار محمد عبدالله پور با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات اجرای این طرح افزود: خرید اماکن و مغازه های اطراف حرم مطهر یکی از غدغه های مهم اجرای این طرح است که همچنان با جدیت به منظور رسیدن به یک نتیجه مطلوب ادامه دارد.

وی یادآور شد: با هدف توسعه حرم مطهر، طی یکسال گذشته حدود ۲ هزار متر از زمین های این طرح به مجموعه قبلی اضافه شده، ضمن آنکه احداث پل زیرگذر در طرح توسعه حرم آستانه اشرفیه نیز یکی از پروزه های مهمی است که در رونق اقتصادی و بخش گردشگری این منطقه موثر است.

در ادامه این بازدید نیز مشکلات و روند اجرای طرح توسعه حرم مطهر آستانه اشرفیه مورد بررسی قرار گرفت.

 طرح توسعه حرم مطهر آستانه اشرفیه یکی از پروژه های مهم این منطقه است که عملیات اجرایی ان از سال ۱۳۸۰ آغاز و تاکنون به پایان نرسیده است.

این طرح دارای حدود ۹۰۰ متر طول است که تاکنون حدود ۴۰۰ متر آن بازگشایی شده است.

همچنین فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) در سفر خود به شهر مذهبی آستانه اشرفیه با مادر شهیدان والامقام کریم و رحیم آذرزرتشت دیدا کرد.

سردار سعید محمد در این دیدار به همراه سردار عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان با حضور در منزل مادر این شهیدان گرانقدر  گفت: شهدای ما به تمام دنیای اسلام تعلق دارند و باید یاد و خاطره ۀنان همواره در جامعه زنده بماند.

وی افزود: امنیت و آرامش امروز کشور اسلامی ما مدیون خون پاک شهدا و ایثارگری های خانواده های معظم شهداست و دعای خیر والدین شهدا می تواند خیرات بسیاری را برای جوانان ما به همراه داشته باشد.

وی اظهار داشت: شهیدان به مانند چراغی هستند که راه روشن و درست را به ما نشان می دهند و نمی گذارند به بیراهه برویم بنابراین ضروری است تا سیره و روش شهیدان والامقام را در سرلوحه زندگی خویش قرار دهیم.

شهید رحیم آذرزرتشت در سال ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۳ و در منطقه عملیاتی حاج عمران و شهید کریم آذرزرتشت در سال ۱۳۶۲ در عملیات والفجر ۴ در منطقه عملیاتی مریوان به شهادت رسیدند.

آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =