الکاظمی: همکاری های عراق و اردن گسترش خواهد یافت

بغداد - ایرنا - «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق روز چهارشنبه اعلام کرد که دولت وی همکاری ها با اردن در بخش های گوناگون برای مقابله با چالش‌ها به ویژه در زمینه مبارزه با همه گیری کرونا را گسترش خواهد داد.

الکاظمی در دیدار با «ایمن الصفدی» وزیر امور خارجه اردن در دفتر نخست وزیری، بر توسعه و فعال سازی همکاری ها با امان تاکید کرد. 
در بیانیه ای که توسط دولت عراق صادر شده آمده است که الصفدی در این دیدار، حمایت کامل اردن از عراق در همه زمینه ها و تمایل امان را برای تقویت روابط دو کشور اعلام کرد. 
نخست وزیر عراق نیز بر اهمیت روابط و همکاری بغداد - امان در حوزه اقتصادی و موضوع های مشترک تاکید کرد و خواستار فعال‌سازی فوری همکاری ها برای رفع چالش‌های فرا روی دو کشور به ویژه در زمینه مبارزه با کرونا و دیگر پرونده‌های راهبردی مشترک شد. 
وزیر خارجه اردن پیش از این با «برهم صالح»، رئیس جمهوری و «محمد الحلبوسی»، رئیس پارلمان عراق دیدار و گفت وگو کرد.
الصفدی در ابتدای ورود به بغداد در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای عراقی خود «فواد حسین» در ساختمان وزارت امور خارجه، گفت که امان در مبارزه با کرونا و بازسازی مناطق آسیب دیده با بغداد همکاری می‌کند.
وی با بیان اینکه در دیدار با وزیر خارجه درباره راهکارهای تقویت همکاری نفتی از طریق بندر بصره و بندر عقبه اردن گفت و گو شد، بر اهمیت تحقق ثبات در منطقه تاکید و از نقش عراق در پیروزی بر تروریسم قدردانی کرد.
الصفدی تاکید کرد که اردن به همکاری با عراق در زمینه‌های مختلف به ویژه امنیتی ادامه می دهد و در مبارزه با ویروس کرونا در کنار بغداد خواهد بود 
وزیر خارجه اردن ادامه داد: امان در حوزه‌های اقتصادی، صنعتی و انرژی با بغداد همکاری می کند. 
الصفدی همچنین نسبت به الحاق سرزمین های فلسطینی به رژیم صهیونیستی هشدار داد و مخالفت کشورش را با آن اعلام کرد. 
وزیر امور خارجه عراق هم در این کنفرانس مطبوعاتی بر اهمیت همکاری مشترک دو جانبه با اردن در جنگ با تروریسم و دیگر موضوع ها تاکید کرد.
حسین گفت: در دیدار با وزیر امور خارجه اردن درباره امکان برگزاری گفت و گوهای سه‌ جانبه میان قاهره، امان و بغداد بحث و تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه اردن ظهر امروز (چهارشنبه) وارد بغداد شد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =