منازل روستایی خراسان جنوبی به طور رایگان بیمه می‌شوند

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: صد درصد منازل روستایی استان به صورت رایگان بیمه حوادث می‌شوند.

سید کمال‌الدین میرجعفریان روز چهارشنبه از پوشش بیمه‌ای ۸۶ هزار و ۶۰۰ واحد مسکن روستایی استان خبر داد.

وی اظهار داشت: براساس قرارداد منعقده بین استانداری خراسان جنوبی و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، منازل روستایی استان در برابر حوادثی همچون سیل، طوفان، زلزله و آتش‌سوزی بیمه می‌شوند.

معاون استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس این قرارداد، هر واحد مسکونی روستایی تا سقف ۳۰ میلیون تومان غرامت بیمه شده است.

وی افزود: خانوارهای ساکن در روستاها به صورت کاملا رایگان و به مدت یک سال از زیان بیمه برخوردار می‌شوند.

میرجعفریان بیان کرد: براساس پیگیری‌های شخص استاندار، بانک قرض الحسنه مهر ایران از محل هزینه‌های تبلیغاتی خود، منازل روستایی استان را بیمه می‌کند.

بنابر اعلام استانداری خراسان جنوبی، وی گفت: این بیمه‌نامه به نام و با شماره ملی سرپرست خانوار صادر می‌شود و تمامی سرپرستان خانوارهای روستایی که در روستا ساکن باشند از این بیمه بهره‌مند می‌شوند.

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن محرومان نیز براساس تفاهم‌نامه سازمان برنامه و بودجه کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) از اوایل سال گذشته در استان خراسان جنوبی آغاز شد که تاکنون هفت هزار واحد از این تعداد تکمیل و افتتاح شده و بقیه قرار است تا ماه‌های آینده به بهره‌برداری برسد.

با ساخت این تعداد واحد مسکونی که در پی سفر اسفندماه ۹۷ معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی عملیاتی شد، شاخص مسکن مقاوم در مناطق روستایی استان ارتقا یافته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha