۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۰۸
کد خبرنگار: 909
کد خبر: 83833090
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۲۰ هکتار از باغ‌های ابیانه در آتش سوخت

اصفهان- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از وقوع آتش‌سوزی در ۲۰ هکتار از باغ‌های ابیانه شهرستان نطنز در روز چهارشنبه خبر داد و گفت: این آتش‌سوزی پس از پنج ساعت، مهار و از سرایت آن به این روستا جلوگیری شد.

منصور شیشه‌فروش در گفت و گو با ایرنا افزود: این آتش‌سوزی از حدود ساعت ۱۴ امروز در باغ‌های محور ابیانه در محدوده محل عوارضی و همچنین روستای طَره و در مناطق سخت‌گذر و شیب کوه‌ها و دره‌ها اتفاق افتاد و حدود ۲۰ هکتار از باغ‌ها را تحت تاثیر قرار دارد.

وی با اشاره به حضور و تلاش گروه‌های آتش‌نشانی، هلال احمر، بسیج، فوریت‌های پزشکی، منابع طبیعی، حفاظت محیط زیست، دهیاری، نیروی انتظامی و مدیریت بحران شهرستان نطنز در محل حادثه، گفت: آنها به موقع برای خاموش کردن این آتش ورود پیدا کردند اما با توجه به اینکه این باغ‌ها در مناطق سخت‌گذر هستند امکان انتقال برخی از ماشین‌آلات و تجهیزات وجود نداشت و از روش‌هایی مانند ایجاد حفره و آتش بُر برای مهار آتش استفاده شد.

وی با بیان اینکه این حریق پس از حدود پنج ساعت مهار شد، اظهارداشت: بنظر می‌آید این آتش‌سوزی بدلیل خطای انسانی و وجود علف‌های خشک در باغ‌ها اتفاق افتاد و وزش باد آن را گسترش داد.

شیشه‌فروش با اشاره به اینکه درختان این باغ‌ها بیشتر از نوع هلو و بادام هستند، اضافه کرد: مدیریت بحران استانداری اصفهان بارها به کشاورزان و باغداران نسبت به هرس و جمع آوری علف‌ها و درختان خشک هشدار داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به وقوع ۱۹ مورد حریق از ابتدای سال تا کنون در حدود ۳۵ هکتار از مراتع و عرصه‌های محیط زیست استان، تصریح کرد: امروز نخستین مورد حریق گسترده در باغ‌ها را داشتیم.

وی با بیان اینکه اگر بالگرد امداد هوایی برای حریق مستقر بود، اطفای این آتش‌سوزی سریعتر انجام می‌شد، تصریح کرد: مدیریت بحران استانداری اصفهان از سازمان جنگل‌ها خواسته است تا نسبت به استقرار یک فروند بالگرد هوایی مجهز به آبپاش در این استان اقدام کند.

روستای تاریخی ابیانه در فاصله ۴۰ کیلومتری شهر نطنز و در دامنه رشته‌های کوه‌های کرکس قرار دارد.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha