دبیر کل اتحادیه عرب خواستار جلوگیری از الحاق کرانه باختری به رژیم صهیونیستی شد

تهران- ایرنا- احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب از کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواست با اعمال فشار به رژیم صهیونیستی مانع اجرای طرح این رژیم برای الحاق سرزمین های فلسطینی به خاک خود شوند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، احمد ابوالغیط روز چهارشنبه در جریان نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی موضوع فلسطین که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: اتحادیه عرب معتقد است که طرح الحاق کرانه باختری تهدیدی برای صلح و ثبات در منطقه و دامن زدن به خشونت می باشد.

وی خطاب به حاضران در این نشست گفت: امیدوارم خطر تحرکات رژیم صهیونیستی را درک کنید، شورای امنیت باید اسرائیل را ترغیب کند که از گام های یکجانبه که درگیری در منطقه را شعله ور می سازد، دست بردارد.
دولت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده که از اول ماه ژوئیه (یازدهم تیر ماه)، شهرک های صهیونیستی را که به طور غیرقانونی بنا شده است، به کرانه باختری تحت اشغال ضمیمه می کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طرحی موسوم به «معامله قرن» را برای دو طرف فلسطینی و اسرائیلی ارائه داده که از سوی فلسطینی ها به شدت مورد مخالفت قرار گرفته است. در این طرح، رژیم صهیونیستی مجاز می‌شود شهرک‌های کرانه باختری و منطقه راهبردی دره اردن را به سرزمین‌های اشغالی الحاق کند.
برخی کشورهای اروپایی تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای تصمیم رژیم اسرائیل برای الحاق کرانه باختری، اساس روابط خود با تل آویو را تغییر خواهند داد.
آمریکا در سه سال گذشته حمایت همه‌جانبه خود را از اشغالگری رژیم صهیونیستی نشان داده است به گونه‌ای که علاوه بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت این رژیم، بخش جولان اشغالی و کرانه باختری را هم تحت حاکمیت اشغالگر قدس به رسمیت شناخته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =