بیش از ۱۱۰۰ بازی بومی و محلی در کشور وجود دارد

اصفهان- ایرنا- رییس سازمان بسیج ورزشکاران کشور گفت: بیش از یکهزار و صد بازی بومی و محلی در کشور وجود دارد که باید احیاء شوند.

مهدی میرجلیلی روز چهارشنبه در جلسه شورای عالی بسیج ورزشکاران استان اصفهان افزود: این بازی‌ها باید احیاء شوند چون تاریخ کشور و بخشی از هویت ورزشی ما هستند.

وی با بیان‌اینکه سال ۹۹ را "سال نهضت ورزش در محلات" نامگذاری کرده‌ایم، اضافه کرد: با ابتکار عمل بسیج ورزشکاران، همه تهدیدها در عرصه ورزش عمومی باید به فرصت تبدیل شود.

وی با تاکید بر اهمیت ورزش محلات و استفاده از ظرفیت بسیج در این زمینه تصریح کرد: ما باید به‌دنبال تقویت ورزش در محلات باشیم.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان(عج) اصفهان نیز در این جلسه گفت: مجموعه ورزش باید از مدیران غیرمتخصص خالی و این موضوع باید به مطالبه جامعه ورزش استان تبدیل شود.

سردار مجتبی فدا با بیان‌اینکه در مجموعه ورزش باید افراد صاحبنظر و متخصص در راس کار قرار بگیرند، گفت: برای توسعه ورزش باید کار را از پایه شروع کنیم و این رویکرد در گرو انجام کار جهادی است تا موفقیت حاصل شود. 

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز در این نشست گفت: نقش فرهنگی، عملیاتی سپاه و بسیج ورزشکاران در کنار ورزش به بهترین شکل و با درایت فرماندهی سپاه صاحب‌الزمان(عج) بخوبی ایفا شده است و ما از این هم‌افزایی و همراهی به عنوان نقطه قوت در راه توسعه کیفی و کمی ورزش بهره می‌بریم.

سیدمحمد طباطبایی افزود: دغدغه بسیج، دغدغه اداره کل ورزش و جوانان نیز هست و به‌واقع هر دو برای رسیدن به یک هدف مشترک تلاش می‌کنیم.

 سرهنگ رجبی رییس سازمان بسیج ورزشکاران استان و مسوول تربیت بدنی سپاه صاحب‌الزمان(عج) نیز با تاکید براینکه در سال ۹۹ طرح‌های پهلوان پروری را ادامه می‌دهیم،  اظهار داشت: فضا و امکانات خوبی در اختیار داریم و برای خود اتکا شدن بسیج ورزشکاران از لحاظ نیروهای متخصص، در نظر داریم تا با همکاری مراجع ذیربط، نیروی متخصص داور و مربی پرورش دهیم.

بیش از ۱۰ هزار بسیجی ورزشکار در استان اصفهان وجود دارد.

استان اصفهان به‌عنوان قطب‌ ورزش کشور، داری بیش از ۳۱۱ هزار ورزشکار سازمان یافته و افزون بر یکهزار و ۳۵۰ باشگاه ورزشی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =