مشکل فاضلاب مسکن مهر پردیس تا ۲ ماه آینده رفع می‌شود

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: با پمپاژ فاضلاب فاز هشت تا یکماه آینده و فاز ۱۱ تا ۲ ماه دیگر به تصفیه خانه فاضلاب شماره یک پردیس مشکل فاضلاب مسکن مهر پردیس برطرف می‌شود.

مهدی هدایت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای پروژه بسیار مهم تصفیه خانه فاضلاب شماره۲ پردیس طی ۱۰ روز آینده برای جذب پیمانکار فراخوان می دهیم و تا ۲ ماه دیگر پیمانکار پروژه تعیین و عملیات اجرایی ساخت آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: خطوط انتقال فاضلاب از فازهای ۱۱، ۵، ۸ به تصفیه خانه شماره یک پردیس در مراحل پایانی است است و پس از ساخت ۲۰۰ متر باقی مانده فاضلاب فازهای یاد شده به تصفیه خانه شماره یک منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به ساخت تصفیه خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس، خاطر نشان کرد: در طرح جامع پردیس ساخت دو تصفیه خانه فاضلاب پیش بینی شده است و تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ در شمال روستای باغکمش با دو مدول تصفیه جانمایی شده است.

هدایت گفت: در حال حاضر تصفیه خانه شماره یک پردیس پاسخگوی جمعیت ساکن است و تا زمان بارگزاری کامل جمعیتی مسکن مهر پردیس تصفیه خانه شماره ۲ نیز وارد مدار خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده، خطوط پمپاژ و انتقال فاضلاب از فازهای ۱۱، ۵، ۹ به  هر دو تصفیه خانه فاضلاب شماره یک و دو متصل می شود تا در صورت بروز مشکل، از تصفیه خانه جایگزین در مواقع اضطراری استفاده کرد.  

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از ساخت دو مخزن آب در فازپنج  پردیس خبرداد و اظهار داشت:  به منظور رفاه حال ساکنان، ساخت ۲ مخزن آب چهار هزار و ۲ هزار متر مکعبی در فاز پنج مسکن مهر پردیس به پیمانکار واگذار شده است.

در سال ۹۱  کلنگ ساخت حدود ۸۱ هزار واحد مسکن مهر پردیس بر زمین خورد و مقرر شد که واحدهای مسکونی ۱۸ ماهه به متقاضیان تحویل داده شود.

با تغییر رویکرد وزارت راه و شهر سازی و مدیریت جدید  شرکت عمران شهر جدید پردیس تا پایان سال ۹۸ در حدود ۴۵ هزار واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده و در حدود ۱۵ هزار واحد در سال  ۹۹ افتتاح و باقی مانده واحدها پس از رفع مشکل حقوقی به مالکان تحویل داده خواهد شد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد که پس از بارگزاری کامل مسکن مهر پردیس تعداد این جمعیت به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha