فرماندار: وضعیت فسا از نظر کرونا قرمز و هشدار دهنده است

شیراز-ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا گفت: مسافرت، برگزاری مجالس عروسی و ختم و همچنین کاهش حساسیت های مردم از عوامل مهم افزایش شمار مبتلایان به کرونا و رسیدن این شهرستان به وضعیت قرمز و هشدار دهنده است.

حسین آرگیو، چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا شهرستان فسا، با اشاره به اینکه از میزان حساسیت مردم در مقابله با این بیماری اندکی کاسته شده است، بیان داشت: برخلاف پیش‌بینی‌های برخی از متخصصان داخلی و خارجی که بر این باور بودند با گرم شدن هوا ممکن است فعالیت این ویروس کاهش یابد، متاسفانه در حال حاضر شیوع این بیماری به ویژه در شهرها و استان‌های جنوبی کشور به اوج خود رسیده و طغیان کرده است و از دهم خرداد ۹۹ به بعد، شمار مبتلایان و فوتی‌ها و ۲ برابر شده که این خود جای ناراحتی و نگرانی دارد.

فرماندار ویژه فسا گفت: ۴۵ درصد از مبتلایان این شهرستان متعلق به شهرها و روستاهای تابعه این منطقه هستند و باید توجه داشت در هر شرایطی رعایت توصیه‌ها و هشدارهای بهداشتی توسط مردم ضروری است تا این ویروس بیش از این گسترش نیابد و جان مردم را به خطر نیندازد.

وی افزود: باید بپذیریم که یک متغیر و مهمان ناخواسته به نام ویروس کووید ۱۹ وارد زندگی ما شده است، ویروسی بسیار پیچیده که معلوم نیست چه زمانی از بین خواهد رفت و چه هنگام دارو و واکسن آن ساخته خواهد شد و با توجه به این مهم، تغییر سبک زندگی تنها راه مبارزه با این ویروس ناشناخته است.

فرماندار ویژه فسا تاکید کرد: باید سبک زندگی، آداب و رسوم و سنت‌ها و شیوه‌های زندگی خود را تغییر داده و با این متغیر جدید وفق دهیم. 

آرگیو ادامه داد: مدیران اداره‌ها، صاحبان صنوف و مراکز خدماتی، که مسوولیت امور بهداشتی واحدهای تحت مدیریت خود را بر عهده دارند باید در صورت مشاهده هر گونه سهل‌انگاری و بازی با سلامت مردم، با خاطیان برخورد قاطع و جدی داشته باشند.

وی اظهار داشت: اداره های دولتی، سایر مراکز خدماتی و فروشگاه‌ها موظف به ارائه خدمات به صورت الکترونیکی و تا حد امکان بدون حضور فیزیکی افراد هستند.

فرماندار ویژه فسا اضافه کرد: همچنین شهرداری‌ها و دهیاری‌ها موظف هستند زیر نظر اداره بهداشت، مکان‌ها و محیط‌های عمومی را گندزدایی و ضد عفونی کنند و این روند ادامه داشته باشد زیرا در حال حاضر پایانی برای کرونا نیست.

آرگیو ادامه داد: برای تامین سلامت مردم، هیچ تعارفی با کسی نداریم و دستگاه‌های ذی‌ربط باید با متخلفان از اصول بهداشتی برخورد قانونی کنند. 

وی، همچنین در این نشست بر مواردی همچون، رصد بیماران مبتلا به کرونا توسط دانشگاه علوم پزشکی فسا و سایر مراکز ذی‌ربط، ادامه فعالیت ستادهای محله محور مقابله با کرونا، ادامه تولید ماسک با تمام ظرفیت‌های موجود و افرایش تعداد فروشگاه‌ها و داروخانه‌های عرضه کننده ماسک و مواد ضد عفونی در این شهرستان نیز تاکید کرد.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 

بر اساس آخرین آمار اعلام شده تا عصر امروز (چهارهم تیرماه ۹۹) شمار مبتلایان به کرونا ۲۱۲ هزار و ۵۰۱ نفر، تعداد بهبودیافتگان از این بیماری ۱۷۲ هزار و ۹۶ نفر است و ۹ هزار ۹۹۶ نفر نیز در کشورمان بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =