۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83832981
۰ نفر

برچسب‌ها

نماد دادگستری یزد در شبکه اجتماعی رونمایی شد

یزد- ایرنا - به مناسبت بزرگداشت هفته قوه قضاییه روز چهارشنبه در مراسمی با حضور مسوولان و خبرنگاران آیین رونمایی از نماد عدلیه دادگستری یزد در شبکه اجتماعی رونمایی شد.

رییس‌کل دادگستری یزد در این آیین با تاکید بر ضرورت اطلاع‌رسانی شفاف و سریع به مردم گفت: رسانه بستری مناسب برای تبیین و رساندن خدمات دستگاه قضا به مردم است و ارتقای سرمایه اجتماعی در گرو حضور فعال در این عرصه  و شفاف‌سازی است که جزو اولویت‌های دستگاه قضاست و امسال با جدیت برای تحقق آن تلاش صورت می‌گیرد. .

غلامعلی دهشیری با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از رسانه‌های گروهی و خبرنگاران برای اطلاع‌رسانی درست و به موقع اظهار کرد: یکی از برنامه‌های تحولی و عملیاتی در حوزه ارتقاء سرمایه های اجتماعی و اعتماد مردم به قوه قضائیه بحث استفاده از فضای رسانه‌های جدید است.

این مسوول در تبیین محدودیت‌های اطلاع‌رسانی در دستگاه قضا گفت: به دلیل حفظ اسرار مردم اطلاع‌رسانی بخشی از فعالیت‌های دستگاه قضا تا صدور حکم قطعی امکان پذیر نخواهد بود و باید همه در چارجوب مقررات و وظایف خدمت کنند.

دهشیری با اشاره به اینکه تا حد امکان نسبت به شفاف‌سازی فعالیت‌ها در دستگاه قضا اهتمام خواهیم داشت افزود: در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و پاسخ به جوسازی‌ها و شایعات می‌توانیم از بستر رسانه در راستای  اقناع افکار عمومی بهره ببریم.

رییس‌کل دادگستری یزد بر لزوم ارتباط دو سویه دستگاه قضا با مردم تاکید و تصریح کرد:  جمع آوری بازخوردهای مردمی از فعالیت‌های دستگاه قضا در حوزه های مختلف از دیگر اهداف فعال‌سازی صفحات عدلیه یزد در شبکه‌های اجتماعی است.

دهشیری ، بالابردن آگاهی‌های حقوقی و قضایی مردم را یکی از راهکارهای کاهش پرونده به دستگاه قضا دانست و گفت: حضوردستگاه قضا در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند بستری مناسب برای انتقال آموزش‌های شهروندی در حوزه‌های حقوقی و قضایی باشد.

 آدرس  @adlieh_yazd برای دسترسی به کانال‌های اطلاع‌رسانی دستگاه قضایی استان در فضای مجازی معرفی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =