کشف بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم موادمخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

تهران - ایرنا - فرمانده مرزبانی ناجا از ناکامی قاچاقچیان و کشف بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم انواع موادمخدر توسط مرزداران استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار "احمد علی گودرزی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای کنترل و مراقبت از مرزها و برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی مکسوخته شهرستان سراوان مطلع شدند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مرزداران هنگ مرزی سراوان با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای احتمالی تردد قاچاقچیان جهت انتقال محموله موادمخدر به عمق کشور را مشخص کردند و با اجرای کمین هدفمند، منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی اطلاعاتی استان موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.

سردار گودرزی تصریح کرد: در این عملیات هدفمند سوداگران مرگ که در مقابل تاکتیک‌های عملیاتی مرزداران توان مقابله نداشتند از محل متواری و مرزداران موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودروی حامل موادمخدر، مقدار یک تن و ۴۷۷ کیلو و ۷۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل یک تن و ۴۰۳ کیلوگرم تریاک، ۵۱ کیلوگرم حشیش و ۲۳ کیلو و ۷۰۰ گرم شیشه را کشف کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا به دو عملیات موفقیت‌آمیز دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی جکیگور و میرجاوه نیز اشاره کرد و افزود: در دو عملیاتی جداگانه که با درگیری و تبادل سنگین آتش بین مرزداران و قاچاقچیان در منطقه مرزی گروهان مورتان همراه بود، مرزداران توانستند ضمن توقیف ۲ دستگاه خودرو مقدار ۶۸۲ کیلو و ۹۰۰ گرم انواع موادمخدر شامل ۲۶۰ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک و ۴۲۲ کیلو و ۷۰۰ گرم حشیش را کشف و همچنین در عملیاتی دیگر مرزداران هنگ مرزی میرجاوه در منطقه مرزی ریگ ملک ضمن توقیف یک دستگاه خودرو مقدار ۷۰۷ کیلوگرم تریاک را کشف کردند.

سردار گودرزی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: تلاش برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان در دستور کار مرزبانان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha