استاندار یزد: عملکرد دستگاه‌ها در زمینه اقتصاد مقاومتی بیان شود

یزد- ایرنا- استاندار یزد گفت: نحوه عملکرد دستگاه‌های مختلف اجرایی در خصوص پیگیری برای تحقق طرح‌ها در راستای اقتصاد مقاومتی مورد ارزیابی قرار گیرد و شفاف بیان شود.

محمد علی طالبی روز چهارشنبه در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی با اشاره به اهمیت پیگیری اهداف و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی افزود: باید به صورت شفاف و دقیق نسبت به ارزیابی عملکردها در تحقق این موضوع مهم اقدام به عمل آید.

وی با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته ادامه داد: همه دستگاه‌های اجرایی موظف به انجام دقیق و جدی وظایف خود در خصوص پیگیری طرح‌های اقتصاد مقاومتی هستند و هیچ کوتاهی پذیرفته نیست .

این مسوول با اشاره به اهمیت گزارش ارزیابی کمیته پایش مصوبات اقتصاد مقاومتی بیان کرد: باید کمیته ارزیابی همانند گذشته کار خود را بر اساس مقررات و اهمیت موضوع انجام دهد و اگر دستگاهی در اجرای آن کوتاهی کرده باشد برخورد لازم صورت گیرد.

طالبی همچنین با اشاره به  ضرورت مدیریت مصرف برق و صرفه‌جویی خاطر نشان کرد: خاموشی‌های احتمالی باید با تدبیر و مدیریت باشد تا آسیبی به تولید وارد نشود و رعایت الگوی مصرف با فرهنگ‌سازی از اهمیت برخوردار است.

استاندار یزد همچنین بر حمایت مناسب از کسب و کارهای خلاق و فرهنگی به عنوان ضرورت تامید کرد و گفت: همانگونه که افتخار می‌کنیم یزد شهر صنعت، فرهنگ و کسب و کار است می‌توانیم جایگاه اول را در حمایت از کسب و کارهای خلاق داشته باشیم.

براساس نتایج ارزیابی کمیته پایش و ارزیابی مصوبات ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی یزد در سال ۱۳۹۷ از مجموع ۲۰۸ مصوبه در ۲۳ جلسه ۳۷ درصد آن کاملا اجرا شده و ۳۵ درصد  در دست اجراست.

همچنین بر این اساس هفت درصد مصوبات نیز از سوی مجریان هیچ اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفته است.

در نشست ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی، طرح کسب و کارهای خلاق و فرهنگی بررسی و به تصویب رسید. 

تاکید بر لزوم صرفه‌جویی و مدیریت مصرف برق از سوی مردم و دستگاه‌ها با توجه به فصل گرما و افزایش مصرف به منظور جلوگیری از خاموشی از دیگر محورهای ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =