۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۰
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83832917
۰ نفر

برچسب‌ها

مازندران خنک می‌شود

ساری-ایرنا- هواشناسی مازندران اعلام کرد: دمای هوای این استان در پایان نخستین هفته تابستان سال ۹۹ ( جمعه ۶ تیرماه ) رو به خنکی می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، طبق پیش بینی هواشناسی مازندران با شمالی شدن جریان وزش باد از فردا شب ( پنج شنبه شب پنجم تیرماه ) به تدریج اواخر شب هوا ابری و دما نیز روند کاهشی به خود می گیرد.
براساس این گزارش روند کاهشی دما که  با بارش پراکنده و وزش باد همراهی می شود تا اواسط هفته آینده ادامه خواهد داشت به طوری که  دمای هوای استان مازندران بین سه تا ۶ درجه سانتیگراد کاهش خواهد یافت .
براساس این گزارش هم اکنون بیشینه دما در مازندران بین ۳۲ تا ۳۶ درجه سانتیگراد در نوسان است و این وضعیت دمایی تا اواخر وقت فردا پنجشنبه نیز ادامه خواهد داشت.
 هم اکنون قائمشهر با ۳۴ درجه سانتیگراد گرمترین و آلاشت و سیاه بیشه با ۲۷ درجه خنک ترین مناطق استان مازندران محسوب می شوند.
در همین مدت دمای هوای شهر ساری مرکز استان مازندران نیز ۳۳ درجه سانتیگراد گزارش شده است.
افزایش دمای هوای استان مازندران در روزهای جاری با روند رو به رشد مصرف برق همراه بود به طوری که افزایش مصرف برق در برخی از شهرهای استان به مرز هشدار رسیده بود.
میزان مصرف برق  دستکم در سه فصل سال( پاییز ، زمستان و بهار)  در استان به طور میانگین حدود ۸۵۰ مگاوات است ولی در تابستان به بیش از ۲ هزار مگاوات افزایش می یابد. ظرفیت تولید استان هم یکهزار و ۹۰۰ مگاوات است .

متولیان تولید و توزیع برق در مازندران بر این اعتقادند که با توجه به بالا بودن میزان تولید استان در مقایسه با مصرف آن هم در سه فصل سال ، افزایش ظرفیت تولید بیش از این به صرفه نیست و تنها راه مقابله با خاموشی های احتمالی تابستان ، مدیریت مصرف و صرفه جویی است.

گزارش شرکت توزیع برق مازندران هم نشان می دهد که دیروز میران مصرف برق استان از مرز یکهزار و ۵۰۰ مگاوات گذشت و چنانچه افزایش مصرف با تداوم گرما ادامه یابد و صرفه جویی در دستور کار قرار نگیرد ، ضریب خاموشی ها در استان افزایش خواهد یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha