شرکت‌های تعاون روستایی ظرفیت عالی برای اجرای طرحهای اقتصادی هستند

اصفهان- ایرنا- مدیر سازمان تعاون روستایی استان اصفهان گفت: برای اجرای طرح‌های اقتصادی بهترین ظرفیت شرکت‌های تعاون روستایی هستند که باید از آن برای رونق تولید و اشتغال و اقتصاد شهرستان خور و بیابانک استفاده کرد.

محسن حاج عابدی روز چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات شرکت‌های تعاون روستایی این شهرستان با بیان اینکه رونق اشتغال و افزایش تولید مستلزم حمایت از تعاونی‌های روستایی است، افزود: ۲۵ درصد از سهم‌ اشتغال و اقتصاد را تعاونی‌ها مدیریت کنند چرا که تعاون روستایی در رونق تولید و اشتغال توانایی بالایی دارد.
وی ادامه داد: خور و بیابانک در حوزه کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن، تولید گیاهان دارویی و محصولات گلخانه‌ای می‌تواند رشد چند برابری برسد.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت بالایی برای اجرای طرح‌های اقتصادی از سوی تعاونی در روستاها وجود دارد که باید به شکل مطلوب‌تر بهره برد.
حاج عابدی ادامه داد: برای پیشبرد اهداف در بخش تعاون روستایی، اصل اعتماد سازی مردمی است و استفاده از ظرفیت مردمی نقش بسزایی در تولید و اشتغال و شکوفایی اقتصاد پایدار دارد.
وی بیان داشت: از مهمترین برنامه‌های ما این است که در زمینه‌های گردشگری، توسعه کشاورزی و دامپروری با تاکید بر زیست بوم منطقه ورود پیدا کنیم و این مجموعه توانایی این را دارد با استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها در زمینه گردشگری، ایجاد اشتغال و درآمدزایی حاصل از آن اقدامات مهمی را به انجام رساند.
وی تصریح کرد: حرکت‌های خوبی از سوی مدیریت جهاد کشاورزی انجام شد و ظرفیت‌های خوبی از جمله وجود گیاهان دارویی و نخیلات در شهرستان خور و بیابانک می‌تواند در قالب تعاون روستایی مورد استفاده قرار گیرد.
فرماندار خور و بیابانک تقویت تعاونی‌های روستایی با محوریت اشتغال در مناطق روستایی را خواستار شد.
عباس بلانیان افزود: حمایت دولت باید از ساختار موجود تعاونی‌ها بیشتر شود و این آمادگی در شهرستان وجود دارد که در تمام زمینه ها این سازمان را یاری نماییم تا بتوانیم این سازمان را به جایگاه اصلی خود برگردانیم.
فرماندار خور و بیابانک با تاکید بر ظرفیتهای شهرستان از جمله بخش‌های گردشگری، صنعت و معدن و کشاورزی و تولیدات صنایع دستی بر لزوم تشکیل کارگروه توانمندسازی و توسعه تشکلهای روستایی برای ایجاد تحول در بخشهای یادشده تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =