۷ بوستان جنوب‌ تهران به وسایل ورزشی معلولان مجهز شد

تهران- ایرنا- معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ تهران گفت: بوستان‌های بزرگ ولایت، شقایق، گلریز، نرگس، بهار، شریعتی و جانباز به وسایل ورزشی ویژه معلولان مجهز شد.

«سعیدصالح محمودرباطی» معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۱۹ تهران روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود:‌ عملیات مناسب‌سازی بوستان بهار در محدوده ناحیه ۲ برای بهره‌برداری معلولان نیز در حال اجراست.

وی به نصب دو آبخوری در بوستان‌های شهدای نعمت‌آباد و محله نعمت‌آباد و تجهیز آنها به ۱۰ نیمکت و پنج سطل زباله نیز اشاره کرد و افزود: با هدف نگهداشت بوستان‌ها و تسهیل تردد شهروندان هم روشنایی زمین چمن بوستان باران و محوطه اطراف آن در محله دولتخواه جنوبی تامین شد.  
وی از احداث سرویس بهداشتی در بوستان امام علی (ع) در محدوده ناحیه یک خبر داد و افزود: این سرویس بهداشتی به منظور رفاه حال شهروندان با بروزترین طراحی و ساخت آماده بهره‌برداری است.
به گزارش ایرنا وسایل ورزشی معلولان یا دستگاه‌های بدنسازی پارکی معلولان یکی از مهم‌ترین ابزارها برای بسترسازی و مناسب‌سازی شرایط جهت تامین نیازهای حرکتی و ورزشی معلولان و جانبازان در سطح فضای شهری است.
استفاده از این تجهیزات ورزشی در فضاهای عمومی می‌تواند عامل محرک موثری باشد تا افراد معلول را به سطح جامعه بکشاند و آنان را در ورزش، تحرک و انجام فعالیت‌های بدنی مستقل سازد.

منطقه ۱۹ شهرداری تهران با ۸۹ کیلومترمربع وسعت در جنوب شهر تهران واقع شده و با مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸ و ۲۰ همجوار است؛ این منطقه دارای پنج ناحیه و ۱۲ محله است که خانی‌آباد نو، شهرک شریعتی، عبدل‌آباد، نعمت‌آباد، صالح‌آباد، دولتخواه، شهرک احمدیه و شهرک بخارائی از جمله این محله‌هاست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =