مجموعه بهداشت و درمان صحنه در آماده‌باش قرار گرفت

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار صحنه گفت: مجموعه بهداشت و درمان این شهرستان در جهت مقابله بیشتر با شیوع کرونا، در آماده باش کامل قرار گرفته است.

علیرضا حیدری روز چهارشنبه روز چهارشنبه در دومین جلسه پدافند غیرعامل که با موضوع پیشگیری از کرونا در سرسرای فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: راهکارها، اقدامات و اتخاذ تدابیر لازم در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا باید با جدیت مورد بررسی قرار گیرد.
او با اشاره به جایگاه و اختیارات کمیته پدافند غیرعامل گفت: باتوجه به اینکه این بیماری واکسن و درمانی ندارد در این شرایط رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی و خودمراقبتی تنها راه مقابله با این ویروس در حوزه پیشگیری و کنترل است.
حیدری از کلیه ادارت بخصوص شبکه بهداشت و درمان و دستگاه‌های خدمات رسان شهرستان خواست باپیش بینی خطرات احتمالی در آماده باش کامل باشند و همچنین همه دستگاه‌ها وظایف و اقدامات لازم را در زمینه پدافند غیر عامل انجام دهند.
وی با تاکید بر موضوع آموزش، افزایش سطح آگاهی مردم و تلاش برای پیشگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا تاکید و آشنایی مردم با این ویروس را در کاهش نگرانی آن‌ها به میزان قابل توجهی موثر خواند و نقش رسانه‌ها را دراین مورد مهم عنوان کرد.
فرماندار صحنه در خاتمه برضرورت پیشگیری از بیماری کرونا گفت: بایستی تمهیدات لازم برای پیشگیری از بیماری کرونا در اماکن عمومی، مکان‌های ورزشی، مساجد، مدارس لحاظ و بازرسی از اماکن و ادارات در دستور کار قرار گیرد.
شهرستان صحنه در ۵۵ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.