مسابقه‌های قرآنی دانش‌آموزان استان تهران مجازی برگزار شد

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: مسابقه‌های قرآن و عترت دانش‌آموزان استان تهران به دلیل شیوع ویروس کرونا امسال به صورت مجازی برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مسابقات مقدماتی در فضای «شبکه شاد» به دلیل امنیت و قابل دسترس بودن دانش آموزان برگزار شد، اظهار داشت: مسابقات حوزه‌های نهج‌البلاغه، صحیفه، مداحی، قرائت، تحلیل، ترتیل، حفظ، تفسیر، نماز، احکام و اذان برگزار شد.

وی با بیان اینکه مسابقات قرآن، عترت و نماز در دو بخش آوایی و پژوهشی برگزار شد، عنوان کرد: مرحله مقدماتی این مسابقه از ۱۷ اردیبهشت تا ۲۰ خرداد برگزار شد که دو هزار و ۵۰۰ دانش آموز پسر و دختر اثر خود را ارسال کردند.

هاشمی یادآور شد: پسران در ۱۳ رشته و دختران در ۱۱ رشته به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به اینکه این مسابقه ها را ۲۰ داور قضاوت می‌کنند، خاطرنشان کرد: از ۲۰ تا ۳۰ خرداد آثار دانش آموزان توسط داوران بررسی و سه نفر در هر رشته برگزیده شدند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران عنوان کرد: برگزیدگان در مسابقه نهایی به رقابت می‌پردازند.

وی خاطر نشان کرد: مرحله نهایی و بررسی آثار همزمان با دهه کرامت از هفتم تا یازدهم تیرماه امسال انجام می‌شود.

هاشمی همچنین به مسابقه فرهنگیان در این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت:‌ فرهنگیان ۱۵۰ اثر در پنج رشته تفسیر سوره انسان، نهج البلاغه، احکام، قرائت و حفظ ارسال کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران افزود: برنامه «تابستانی شاد» برای اوقات فراغت دانش آموزان در فضای مجازی شبکه شاد نیز برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =