۴ تیر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۲
کد خبرنگار: 3009
کد خبر: 83832833
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتقاء فرهنگ دریایی ضروری است

تهران- ایرنا- عضو هیات مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گفت: شایسته است که مسوولان اجرایی و مردم نسبت به اهمیت فعالیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران آگاهی بیشتری داشته باشند.

«کاپیتان فرشاد شهباز» امروز (چهارشنبه) در مراسم روز جهانی دریانوردی با بیان اینکه در سال‌های اخیر در حوزه آموزش، نظارت و نگهداشت دریانوردان توفیقاتی خوبی کسب شده است، تصریح‌کرد: یکی از مشکلات ما در بخش دریانوردی، ضعف فرهنگ دریایی است.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از کشورهای دریایی، حرفه دریانوردی بسیار مهم و حتی قهرمانانه فرض می‌شود، افزود: در مقابل، به دلیل فرهنگ عاطفی و عدم شناخت کافی نسبت به دریا و دریانوردی، دریانوردان ما برای هر بار ملحق شدن به کشتی با مشکلاتی در دورن خانواده‌های خود مواجه می‌شوند.

شهباز این عدم شناخت را محدود به خانواده‌ها ندانست و افزود: برخی از مسوولین اجرایی کشور نیز با وجود اثر مهم فعالیت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و شرکت ملی نفتکش ایران بر کاهش صدمات تحریم‌های ظالمانه، آگاهی کافی نسبت به نوع فعالیت این دو شرکت ندارند.

شهباز با تاکید بر اینکه دریانوردان سربازان وطن هستند که همواره در کنار دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ملت شریف خدمت رسانی کرده‌اند، تصریح کرد: عزیزان در بخش نظامی مانند نیروی سپاه و ارتش، بویژه در دوران تحریم، حامیان اصلی صنعت کشتیرانی کشور بوده‌اند اما شایسته است که مسوولان اجرایی نیز نسبت به اهمیت راهبردی کشتیرانی‌ها آگاه شوند.

وی گفت: ما به عنوان یک ایرانی و سرباز وطن، اگر بخواهیم سیاست‌های خارجی جمهوری اسلامی و فرمایشات رهبری به دقت انجام شود و تصمیم‌ها موفقیت‌آمیز باشد، باید کاری کنیم که مجموعه نفتکش و کشتیرانی به خوبی عمل کنند.

عضو هیئت مدیره کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تشکیل انجمن صنفی دریانوردان، آن را اقدامی خوب ارزیابی کرد و از مسوولان دریایی کشور خواستار توجه هر چه بیشتر به ارتقاء فرهنگ دریایی در میان مردم و مسوولان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =