هیات وزیران فهرست طرح‌ها و لوایح معوق مجلس دهم را تصویب کرد

تهران - ایرنا - هیأت وزیران فهرست طرح‌ها و لوایح معوق دوره دهم مجلس شورای اسلامی را تصویب کرد تا در دستور کار مجلس یازدهم قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، هیأت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در راستای قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مبنی بر تهیه فهرست طرح‌ها و لوایح معوق و باقی مانده در ابتدای هر دوره قانونگذاری با اولویت اهمیت و لزوم رسیدگی به آنها، طرح‌ها و لوایح مورد نظر مشتمل بر (۶۸) مورد و نیز (۳) مورد از لوایحی که هنوز فوریت آنها مطرح نشده است را تصویب کرد.

تصویب آیین نامه اجرایی ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی

هیأت وزیران آیین نامه اجرایی مربوط به ساماندهی و بهینه سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی را به تصویب رساند.

به موجب آیین نامه مذکور، به وزارت آموزش و پرورش اجازه داده می شود به منظور ساماندهی، بهینه سازی و تبدیل به احسن نمودن کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود، با رعایت ملاحظات آموزشی و تربیتی، استانداردهای شعاع دسترسی و تأمین سرانه فضای آموزشی، تربیتی و ورزشی با توجه به پیش‌بینی جمعیت دانش‌آموزی، نسبت به احداث، بازسازی و تکمیل فضاهای نیمه تمام و بهره برداری از آنها اقدام کند.

همچنین دانشگاه‌ها مجازند برای ساماندهی و بهینه‌سازی کاربری بخشی از املاک و فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی خود واقع در محدوده توسعه شهرها، از طریق تبدیل به احسن و تغییر کاربری با هدف تجمیع در پردیس اصلی و در چارچوب طرح های جامع مصوب، نسبت به احداث، بازسازی و تکمیل فضاهای نیمه تمام جهت تامین سرانه استاندارد فضاهای آموزشی، ورزشی و تربیتی اقدام نمایند.

وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌های موضوع ماده این آیین نامه از پرداخت همه عوارض شامل تغییر کاربری، نقل و انتقال املاک، اخذ گواهی بهره‌برداری، احداث، تخریب، بازسازی و سایر عوارض شهرداری در اجرای این آیین نامه معافند.

پهنه‌های بزرگ از جمله پردیس‌های دانشگاهی، مشمول این آیین نامه نمی‌شوند. همچنین فروش اموال غیر منقول دولتی که در حال حاضر مازاد تلقی می‌شود، مشمول این آیین نامه نبوده و بر اساس قانون و آیین نامه اجرایی آن انجام می‌پذیرد.

تصویب آیین نامه اختصاص عوارض دریافتی از مشترکان گاز مصرفی برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس

آیین نامه بند (هـ) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور موضوع اختصاص عوارض دریافتی از مشترکان گاز مصرفی برای تأمین و استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس، از دیگر مصوبات جلسه امروز هیأت وزیران بود.

به موجب آیین نامه فوق، شرکت گاز مکلف است در سال ۱۳۹۹ معادل ۳۰ واحد درصد از ۸۰ درصد منابع حاصله از محل بند (الف) ماده (۶۵) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ۲- مصوب ۱۳۹۳- را با برآورد مبلغ (۳۰۰ر۶) میلیارد ریال به تأمین و استانداردسازی سامانه­های گرمایشی کلاس درس مدارس اختصاص و به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه­‌ها واریز کند.

سازمان نوسازی نیز مکلف است حداکثر ظرف یک هفته پس از ابلاغ این آیین نامه، نسبت به اعلام فهرست یکصد هزار کلاس درس مشمول این آیین ­نامه به تفکیک سامانه گرمایشی مورد نیاز پس از تأیید امور آموزش و پرورش سازمان برنامه و بودجه کشور به شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اقدام کند.

دولت همچنین سازمان هدفمندسازی یارانه ها را مکلف کرد یک دوازدهم منابع تعیین ­شده در آیین نامه «معادل (۳۰۰ر۶) میلیارد ریال برای کل سال» را به‌شکل ماهانه به حساب معرفی شده شرکت گاز نزد خزانه ­داری کل کشور واریز و شرکت گاز هم نسبت به عقد موافقتنامه با شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برای اجرای طرح اقدام و مبلغ مندرج در ماده (۵) این آیین­نامه را در طول سال ۱۳۹۹، متناسب با پیشرفت کار و درخواست شرکت، به حساب آن شرکت واریز کند.

تصمیم دولت برای رفع مشکل شماره گذاری خودروهای فروخته شده وزارت امور خارجه

هیأت وزیران به منظور رفع مشکل شماره گذاری خودروهای فروخته شده وزارت امور خارجه، مصوبه مربوط به آن را اصلاح کرد.

به موجب این اصلاحیه، وزارت امورخارجه می تواند نسبت به فروش و شماره گذاری خودروهای خود که حداکثر ۳۰ سال از تاریخ ساخت آنها گذشته باشد، با رعایت قوانین و مقررات مربوط اقدام کند.

تصویب آیین نامه اجرایی تسویه خالص بدهی های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه ای

دولت در ادامه، آیین نامه اجرایی بند (و) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور موضوع تسویه خالص بدهی های قطعی دولت به اشخاص حقیقی، حقوقی، تعاونی و خصوصی از محل تحویل نفت خام به آنها طبق قیمت بورس انرژی یا قیمت منطقه ای را به تصویب رساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =