اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیز ریمله خرم‌آباد

خرم‌آباد – ایرنا –مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: عملیات آبخیزداری در حوزه آبخیزریمله با مساحت هشت هزار و سیصد هکتار اجرا می‌شود.

 شیرزاد نجفی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: بمنظور کنترل سیلاب شهر خرم آباد و جلوگیری از تخریب اراضی ملی، کشاورزی و ابنیه ها اجرای عملیات آبخیزداری در این حوزه در دستور کار منابع طبیعی استان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه این حوزه یکی از سرشاخه های اصلی خرم رود است که بخش زیادی از سیلاب خرم آباد از این محل سرچشمه می گیرد بیان کرد: دبی حداکثر لحظه ای خروجی این حوزه در زمان سیلاب حدود ۵۶ مترمکعب در ثانیه بوده که در مسیر خود پل ها، تاسیسات، اراضی کشاورزی و اراضی ملی را تحت تاثیر قرار می داد.

نجفی اظهار داشت: این پروژه با ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی و عملیات های مختلف از جمله احداث بندهای خاکی، بندهای سنگی ملاتی، رسوب گیرگابیونی، عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح حدود هفت درصد از سیلاب ورودی  شهر خرم آباد را کنترل خواهد کرد افزود: از سال ۹۸ تا کنون بیش از هفت میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =