مذاکرات فنی برای راه‌اندازی قطارهای مسافربری ایران به نخجوان و ترکیه آغاز شد

مشهد- ایرنا- معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: مذاکرات فنی بین راه آهن کشورمان و راه آهن کشورهای آذربایجان و ترکیه برای راه‌اندازی مجدد قطار مسافربری به این کشورها آغاز شده است.

میرحسن موسوی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از تاسیسات فنی و ایستگاه راه آهن مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با کشور آذربایجان درباره راه‌اندازی مجدد قطار مسافربری  نخجوان - مشهد و با راه آهن ترکیه نیز برای راه‌اندازی مجدد قطارهای آنکارا و وان مذاکراتی آغاز شده است.

وی ادامه داد: مذاکرات ما با راه آهن‌های کشورهای همسایه مذاکرات فنی است و زمانی که وزارتخانه‌های امور خارجه و بهداشت ایران بر اساس پروتکل‌های بهداشتی با بازگشایی مرزها موافقت کنند به محض حصول توافقات سیاسی و بهداشتی ما نیز در بخش ازسرگیری مسافرت‌های ریلی به این دو کشور اقدام خواهیم کرد.

تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی 

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: راه آهن جمهوری اسلامی از ابتدای اسفند ۹۸ و بعد از شیوع کرونا سیاست‌های خود را بر مبنای تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا قرار داد و حتی در بخش اطلاع رسانی و آموزش مسافران جلوتر از این ستاد عمل کرد و بر این اساس همه ایستگاه‌ها، پایانه‌ها، قطارها و کوپه‌های مسافربری، نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی و سایر تاسیسات ایستگاهی ضدعفونی و گندزدایی می‌شود.

وی به ضدعفونی قطارهای مسافربری پیش از آغاز هر سفر تاکید کرد و افزود: راه آهن بر نحوه گندزدایی قطارها و کوپه‌ها نظارت دقیق دارد و همه این فرایندها در این روزها همانند دوران اوج کرونا ادامه دارد.

موسوی با قدردانی از شرکت‌های حمل و نقل ریلی برای ضدعفونی واگن‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در کوپه‌ها ادامه داد: شرکت‌های یاد شده با وجود تحمیل هزینه، بر اساس پروتکل‌های بهداشتی در کوپه‌های چهار و ۶ نفره فقط ۲ و سه مسافر پذیرش می‌کنند و تنها استفاده کامل از کوپه توسط یک خانواده بلامانع است و سامانه‌های فروش نیز با این سیستم و بر اساس اسامی مسافران سازگار شده‌اند.

معاون مسافری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران در این گفت وگو تمایلی به ارائه آمار سفرهای ریلی فصل بهار و میزان استقبال مردم از ناوگان حمل و نقل ریلی در دوران همه گیری کرونا نداشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =