مزار شهید بهشتی و یارانش در بهشت زهرا (س) عطرافشانی شد

شهرری - ایرنا - به مناسبت هفتم تیرماه و در آستانه سالروز شهادت دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش عصر امروز (پنجشنبه) مزار این شهیدان بزرگوار در بهشت زهرا (س) گلباران و عطرافشانی شد.

خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، برخی از مسوولان، نظامیان، بسیجیان و اقشار مختلف مردم  در آیین معنوی حضور داشتند، مزارشهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفایش عطر افشانی و با قرائت فاتحه یاد و خاطره این شهدای انقلاب اسلامی گرامی داشته شد.

شرکت کنندگان در آیین معنوی همزمان با نواخته شدن مارش نظامی شروع به نثار گل و ادای احترامی به مقام شامخ شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر ماه کردند.

یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در حاشیه این مراسم معنوی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: حادثه هفتم تیر که در پی آن آیت الله بهشتی به همراه ۷۲ نخبه، دلسوز و عنصر انقلابی به مقام شامخ شهادت رسیدند باید همیشه زنده نگاه داشته شوند تا نسل های جدید از جنایات استکبار و نفوذی ها بر علیه ملت ایران آگاه شوند.

حجت الاسلام سید محسن محمودی ادامه داد: همگان باید با چهره اصلی افرادی که شخصیت های و نخبه های انقلابی را در جهت اهداف پلید استکباری آمریکا به شهادت رساند به خوبی بشناسند و راه خود را از این عناصر خود فروخته جدا نمایند.

وی با بیان اینکه آمریکایی های و عناصر خود فروخته آنان از هیچ اقدامی در جهت جلوگیری از حرکت روبه به جلوی ملت ایران فروگذاری نکردند، افزود: امروز چهره حقیقی آمریکا آشکار شده و دنیا از حقوق بشر آمریکایی مطلع می شدند.

محمودی اضافه کرد: پشت سر همه این جنایات آمریکا بود همان آمریکایی امروز فریاد حقوق بشرش گوش جهانیان را کر کرده به ظاهر اسم حقوق بشر را می برند ولی در باطن دشمن بشریت هستند اگر تا دیروز بر علیه ملت ایران این حوادث را رقم می زدند امروز بر علیه ملت خودشان جنایت می کنند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا تا به امروز یک چهره صلح طلبانه، حقوق بشر دوستانه، لیبرال دموکراسی را به جهانیان نشان می دادند، افزود: ولی اقدامات متناقض امروز کشورهای غربی نشان داد استکبار جهانی همیشه به دنبال اهداف پلید خود در میان ملت ها و مردم خودشان است.

محمودی یادآور شد: شکنجه، بریدن سر کودکان، پاره کردن شکم زنان، بمب باران شیمیایی شهرهای ایران و بمب باران اتمی هیروشیما بخشی از جنایات استکبار جهانی بر علیه ملت های است که در قاب دفاع از حقوق بشر به جهانیان عرضه کرده اند.

وی با بیان اینکه امروز دیگر حنای کشورهای استکباری برای مردم جهان رنگی ندارد، ابراز کرد: امروز دیگر همگان می دانند که استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف پلیدش دست به هر جنایتی می زند و تنها راه برخورد با این کشورها مقاومت است که امروز نشانه های بیداری در میان ملت های را می بینیم.

وی با بیان اینکه نخبگان، جوانان و عناصر انقلاب از ابتدای ایجاد نظام اسلامی تاکنون بدست نفوذی های آمریکایی به شهادت رسیده اند، افزود: امروز پس از چهل سال دشمنی آمریکا با ملت ایران کسانی که به دنبال مذاکره و آشتی با این کشور هستند جاهل به تمام معنا و یا نفوذی می باشند.

به گزارش ایرنا، یکم تا هفتم تیرماه بمناسبت سالروز شهادت آیت الله دکتر شهید بهشتی (ره) و جمعی از یاران انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =