امتیاز ویژه «مسی» بودن؛ فرود با استوک روی قوزک پای حریفان

تهران- ایرنا- داوران لالیگایی از سوی هواداران در فضای مجازی به حمایت ویژه از «لیونل مسی» متهم شدند؛ بازیکنی که در دیدار بارسا برابر اتلتیک بیلبائو با وجود له کردن پای بازیکن حریف از کارت قرمز قسر در رفت.

مرد آرژانتینی در دقیقه ۶۹ این دیدار که در نیوکمپ برگزار می‌شد، برای تصاحب توپی مرده از بازیکن اتلتیک عقب ماند و پس از دفع توپ توسط این بازیکن، مسی با استوک‌های خود روی قوزک پای مدافع بیلبائو فرود آمد.

مدافع اتلتیک از درد به خود می‌پیچید و مسی بلافاصه برای عذرخواهی به صحنه وقوع داستان بازگشت.

با وجود حضور فناوری کمک داور ویدئویی (VAR)، فوق ستاره آبی اناری‌ها حتی بابت این خطا کارت زرد هم دریافت نکرد و قسمت تلخ‌تر ماجرا برای اتلتیک، این بود که مسی دو دقیقه بعد زمینه‌ساز گل پیروزی‌بخش کاتالان‌ها شد.

در این بین، بسیاری از هواداران از جمله تعداد اندکی با پروفایلی که تصویری از «کریستیانو رونالدو» را نمایش می‌داد، نسبت به قسر در رفتن مسی از این صحنه واکنش نشان داده و مدعی شدند که شماره ۱۰ آرژانتینی در صحنه‌های مشابه از امتیاز ویژه داوران بهره‌مند شده و به نوعی در حصار امن داوران قرار دارد.

حقیقت این است که مسی در تمام دوران فوتبالی خود تنها دو بار کارت قرمز دریافت کرده و هر دو مورد با پیراهن آلبی سلسته بوده است که البته با توجه به سبک بازی تمیز وی و عدم درگیر شدن در چالش‌ها، تعجبی ندارد.

۶ بار برنده توپ طلای جهان در نخستین بازی خود برای تیم ملی بزرگسالان آرژانتین در سال ۲۰۰۵، تنها دو دقیقه پس از ورود به زمین اخراج شد و علاوه بر این، در جریان تنش با «گری مِدل» بازیکن خشن شیلی در کوپا آمریکای تابستان سال گذشته، با کارت قرمز داور مواجه شد.

مسی تا اینجای فصل جاری، در جریان ۲۶ بازی سه بار کارت زرد دریافت کرده و در لیگ قهرمانان نیز دو بار با اخطار داور مواجه شده است.

او که در دیدار سه شنبه شب بدنیال هفتصدمین گل دوران فوتبالی خود بود، بار دیگر ناکام ماند و به دو موقعیت پیش آمده در پایان بازی نه گفت اما برای فراهم کردن زمینه گل پیروزی‌بخش بارسا برای «ایوان راکیتیچ» تعویضی، در دسترس بود.

آبی اناری‌ها برای بازگشت به صدر جدول در آستانه دیدار رئال برابر مایورکا که امشب برگزار می‌شود، به این پیروزی نیاز مبرمی داشتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =