تکمیل پروژه کتابخانه مطالبه مردم پلدختر است

خرم‌آباد – ایرنا - فرماندار پلدختر گفت: تکمیل پروژه کتابخانه شماره ۲ در راستای گسترش فضای علمی مطالبه مردم این شهرستان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا حسن رضاییان روز چهارشنبه درجلسه انجمن و نهضت مطالعه مفید شهرستان پلدختر افزود: با توجه به رشد روز افزون جمعیت و نیاز مردم به فضای علمی و کتابخانه ای ، ر تکمیل و بهره برداری از کتابخانه شماره ۲ دردستور کار است.

وی اظهار داشت: ظهور پیشرفت های علمی همه جانبه در کشورهای مختلف مرهون مطالعه درست و همنشینی با کتاب است اما متاسفانه به دلیل پیشرفت فضاهای الکترونیکی، مجازی و گستردگی رسانه سرانه مطالعه پایین آمده است.

فرماندار پلدختر گفت: علی رغم اختلاف نظر در آمارهای اعلامی از سوی مراجع ذی ربط در مورد میزان سرانه مطالعه ملی در کشور ،آنچه بیش از هرچیزی به چشم می آید اختلاف فاحش سرانه مطالعه نسبت به سایر کشورها مانند ژاپن است که رکورد ۹۰ دقیقه مطالعه در روز را ثبت کرده است.

وی افزود: پایین بودن سرانه مطالعه در ایران زنگ خطری است که نشانه بی توجهی دستگاه های متولی و فرهنگی به موضوع کتاب و کتابخوانی می باشد و نیازمند عزم جدی متولیان در برنامه ریزی، تعامل و همکاری برای ترویج فرهنگ مطالعه در راستای پیشبرد اهداف جامعه است.

رضاییان یادآورشد: امروزه  به علت استفاده فراگیر از تکنولوژی جدید و قدرت و نفوذ رسانه های جمعی به ویژه فضای مجازی، نوعی از انحراف در حوزه مطالعه در جامعه ایجاد شده که مسوولان باید در جهت حفظ فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برای افزایش سطح علمی جامعه مسیری درست را طراحی و ترسیم کنند.

فرماندار پلدختر ابراز امیدواری کرد: بتوان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان موانع موجود در راه تکمیل پروژه کتابخانه شماره ۲ این شهر را مرتفع ساخت و  روند توسعه فضای کتابخانه ای در شهرستان را تسریع داد.

وی به نقش فرهنگ به ویژه مطالعه و کتابخوانی در توسعه و پیشرفت جامعه اشاره کرد و افزود: مسوولان ادارات با  همکاری و تعامل بیشتر در تحقق چشم اندازهای کتابخانه های عمومی شهرستان تلاش کنند.

رضاییان ادامه داد: یکی از مطالبات به حق کتابخانه های عمومی قانون نیم درصد سهم  این کتابخانه ها از محل درآمدهای شهرداری ها است که انتظار می رود  شهرداری پلدختر در کنار سایر رسالت های فرهنگی نسبت به این امر اهتمام جدی داشته باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =