کتاب بهترین ابزار برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

خرم‌آباد - ایرنا - امام جمعه الیگودرز گفت: مطالعه کتاب و کتابخوانی یکی از راههای موثر پیشگیری و برخورد با آسیب‌ها و چالش‌های اجتماعی است.

به گزارش ایرنا حجت السلام مهدی سرلک روز چهارشنبه در آیین افتتاح کتابخانه روستای فرسش افزود: این مرکز در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع با مشارکت خیران و اهالی روستا احداث شده است.
وی تصریح کرد: راه اندازی کتابخانه در روستاها به وی‍ژه مناطق محروم و دور افتاده و تشویق بیشتر نوجوانان و جوانان یکی از راههای افزایش مطالعه، اطلاعات و آگاهی در جامعه است.

وی بر توجه بیشتر به مسایل فرهنگی و نیز اولویت مبارزه با هجمه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و تبلیغاتی دشمنان تاکید کرد و اظهار داشت: مجموعه امور کتابخانه های لرستان فرصتی را فراهم کند تا مردم الیگودرز به بهترین شکل ممکن از برنامه های نهاد کتابخانه ها استفاده نمایند.

وی همچنین افزود: با توجه به مجوز صادرشده نماز جمعه هفته جاری با رعایت پروتکل های بهداشتی در الیگودرز اقامه می شود.
وی تصریح کرد: نماز جمعه مظهر وحدت است و باید به بهترین شکل ممکن و رعایت نکات بهداشتی اقامه شود، نمازگزاران به منظور حفظ سلامتی خود و شهروندان لوازم شخصی به همراه داشته باشند.

فرشته طهماسبی مدیر کل امور کتابخانه های لرستان نیز گفت: برای احداث کتابخانه عمومی فرزانگان الیگودرز بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و با احتساب کتابهای موجود در بخش کودک و نوجوان بیش از هفت هزار جلد انواع کتاب در این مرکز فرهنگی وجود دارد .

سخنگوی شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب نیز گفت: این کتابخانه از برکات و دستاوردهای دولت تدبیر و امید و جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور است.
جابر اسدی افزود: توسعه زیرساخت و ترویج برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در سطح روستاها و عشایر از برنامه های شورای هماهنگی شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب است.
وی اظهار داشت: شبکه روستاها و عشایر دوستدار کتاب کشور تا کنون بیش از ۷۰ برنامه مختلف فرهنگی مرتبط با ترویج کتاب و کتابخوانی در سطح روستاها انجام داده است.
در شهرستان الیگودرز سه کتابخانه عمومی فرزانگان، اندیشه وامام محمد باقر وجود دارد.

الیگودرز در شرق لرستان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =